За даними щотижневого моніторингу Головне управління праці та соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації, станом на 13.11.2009 року загальна сума заборгованості із заробітної плати у порівнянні з попередньою звітною датою (06.11.2009 року) зменшилася на 1,4 млн. грн. (1,3%) і склала 107,2 млн. грн. Відсутня заборгованість із заробітної плати на підприємствах міста Ровеньки, а також Білокуракинського, Марківського та Міловського районів.
По економічно активних підприємствах заборгованість із виплати заробітної плати зменшилася на 1,4 млн. грн. (або на 2,1%) і склала 68,7 млн. грн. Відсутні борги працівникам економічно активних підприємств Новоайдарського, Новопсковського та Старобільського районів.
Заборгованість з виплати заробітної плати працівникам підприємств державної та державно-корпоративної форм власності зменшилася на 0,4 млн. грн. (або на 2,2%) і складає 17,5 млн. грн.
По підприємствах комунальної та комунально-корпоративної форми власності сума невиплаченого боргу зменшилася на 0,2 млн. грн. (або на 2,6%) і склала 7,4 млн. грн.
Залишається на рівні попередньої звітної дати сума боргу по підприємствах, які проходять процедуру санації або банкрутства, та по економічно неактивних підприємствах – 36 млн. грн. і 2,5 млн. грн. відповідно.
Міськими та районними комісіями з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат протягом тижня проведено 4 засідання, у тому числі в Антрациті та Брянці, а також у Попаснянському районі. Зокрема, 10 листопада поточного року відбулася обласна селекторна нарада з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області за участю міських голів, голів райдержадміністрацій, представників прокуратури, державної податкової інспекції та інших. За підсумками наради підготовлені відповідні протокольні доручення.
З метою здійснення контролю за додержанням законодавства про працю спеціалісти управлінь праці та соціального захисту населення міст та районів області здійснили перевірки на 9 підприємствах у містах Луганськ, Брянка, Краснодон, Лисичанськ, Стаханов та Первомайськ, а також у Кременському, Антрацитівському та Краснодонському районах. Для вжиття заходів до керівників, які порушують законодавство про працю, матеріали перевірок ПП «Рекламна агенція «Парус», ВАТ «Рікод», ДП Будівельне управління молодіжно-житловий комплекс ВАТ «Рікод», КЗ Луганська середня загальноосвітня №31 у м. Луганську направлено до органів прокуратури на місцях.
Робота з погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області триває та знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації.
|