19 листопада 2009, 14:41

Напередодні Всесвітнього дня інвалідів на Луганщині пройшли інформаційні заходи з питань працевлаштування молоді з обмеженими фізичними можливостями.

Для інтеграції інвалідів у суспільство та підвищення рівня їхнього добробуту велике значення має трудова діяльність. І в цьому їм активно сприяє Державна служба зайнятості. Її підрозділи на місцях здійснюють облік інвалідів, які звернулись за сприянням у працевлаштуванні, підбирають їм гідну роботу, надають профінформаційні консультації, орієнтують їх на підприємницьку діяльність. Слід зазначити, що Державна служба зайнятості послідовно працює над урізноманітненням форм та підвищенням якості соціальних послуг для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Окрім цього, постійно поповнюється та оновлюється банк вакансій спеціальностей, на які можуть працевлаштуватися інваліди.

Саме тому напередодні Всесвітнього дня інвалідів 17 листопада 2009 року пройшли інформаційні заходи з питань працевлаштування і вторинної зайнятості молоді з обмеженими фізичними можливостями. Про це повідомляє Луганський регіональний центр зайнятості.
Зокрема, у залі засідань Луганського міського центру зайнятості відбувся круглий стіл з питань працевлаштування і вторинної зайнятості молоді у напрямку роботи з молоддю з обмеженими фізичними можливостями. У рамках заходу відбувся тренінг «Профконсалтінг. Підготовка професійних консультантів для молоді з інвалідністю». Ініціаторами його проведення стала активна громадська організація ЛОМГО «АМІ-Схід» та Луганський міський центр зайнятості.
«Головною проблемою молодого інваліда є не відсутність освіти чи не відповідність кваліфікації. Навпаки, майже кожен третій інвалід має декілька дипломів. Але йому важко конкурувати на ринку праці і частіше за все винуватцем цього є психологічні установки, невпевненість у собі, в своїх силах», – зазначила голова правління ЛОМГО «АМІ-Схід» Тетяна Баранцова.
Цього ж дня за ініціативою Білокуракинського районного центру зайнятості було проведено профорієнтаційний урок-бесіду для учнівської молоді з обмеженими фізичними можливостями «Рівні права та можливості».
У рамках заходу учасникам біло надано інформацію про стан ринку праці регіону та можливості працевлаштування осіб даних категорій, а також щодо діяльності та можливостей служби зайнятості та професій, які користуються попитом на сучасному ринку праці.
За результатами проведеної бесіди 9 осіб виявили бажання пройти профдіагностичне тестування з метою виявлення професійної спрямованості.