Одним з головних напрямків діяльності Луганської обласної влади є соціальний захист осіб з обмеженими фізичними можливостями. Про це напередодні Міжнародного дня інвалідів розповіла представникам засобів масової інформації начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонора Поліщук.
За її словами, на Луганщині проживає 110477 осіб, серед яких більше 7 тис. дітей-інвалідів. Щорічно в середньому до 10 тисяч населення області визнається інвалідами, серед них 7-7,5 тис. населення працездатного віку. «На фоні зростання інтенсивних показників первинної інвалідності серед всіх категорій населення, особливо серед працездатного віку, питання щодо реабілітації інвалідів стають особливо актуальними», – зазначила Елеонора Поліщук. Так, протягом 2009 року медико-соціальною експертною комісією складено більше 25 тис. індивідуальних програм реабілітації, що складає 99,9% від плану.
Як розповіла начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, в області створена цілісна система комплексної реабілітації інвалідів. Вже з раннього дитячого віку інваліди мають можливість відвідувати обласний центр реабілітації дітей-інвалідів «Відродження», де створені всі необхідні умови для цього. З 2 червні 2004 року, дня його створення, реабілітаційну допомогу отримали понад 4 тис. дітей.
За словами Елеонори Поліщук, для вирішення проблем інвалідів, надання їм реабілітаційних послуг працює Міжрегіональний центр професійної, медично-фізичної та соціальної реабілітації інвалідів. У центрі надається психологічна допомога інвалідам, проводяться індивідуальні консультації з професійної орієнтації, профреабілітації, медичний супровід. «Тільки за 9 місяців 2009 року в центрі отримали реабілітаційні послуги 106 інвалідів», – підкреслила вона.
Якість роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо створення на Луганщині сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими можливостями регулярно розглядається на апаратних нарадах у голови облдержадміністрації. Нагадаємо, що остання така нарада відбулася 25 листопада поточного року. За її підсумками губернатор Олександр Антіпов надав ряд протокольних доручень. Зокрема, він доручив профільним управлінням облдержадміністрації завершити роботу щодо утворення єдиного банку даних дітей-інвалідів та інвалідів за категоріями з метою найбільшого задовільнення проблем інвалідів, а також забезпечити складання індивідуальних програм реабілітації дітям-інвалідам та інвалідам всіх категорій та контроль за їх виконанням шляхом диспансерного нагляду.
|