03 грудня 2009, 15:35

Проблеми протидії торгівлі дітьми обговорили у Луганську.

У рамках Міжнародного дня боротьби з рабством активісти регіонального правозахисного центру «Жінки Донбасу» провели в Луганську інтерактивний прес-клуб «Чи легко бути дитиною, якщо маєш досвід раба?». Представники громадських, державних та правоохоронних організацій обговорили проблеми торгівлі дітьми в Україні та шляхи адаптації постраждалих дітей у суспільстві.

Бізнес на «живому товарі» залишається серйозним викликом для країни. Дітей продають для використання у проституції та інших видах сексуальної експлуатації, примусової праці, участі в кримінальній діяльності, жебрацтва, незаконної трансплантації органів.
Наслідки торгівлі дітьми є особливо тяжкими. Постраждала дитина потребує довготривалої реабілітації та реінтеграції, вирішення медичних, психологічних та соціальних проблем. Багато з таких дітей не можуть спілкуватися та встановлювати контакт зі своїми однолітками, бояться дорослих, не мають елементарних життєвих навичок та освіти, що мають відповідати їхньому віку, деякі з них страждають від алкогольної або наркотичної залежності.
Так, за інформацією центру «Жінки Донбасу», в Луганській області станом на 1 грудня 2009 року, починаючи з 2001 року, зареєстровано 105 дітей, які постраждали від торгівлі людьми. Як наголошують у правозахисному центрі, це лише ті, які були виявлені співробітниками правоохоронних органів чи самостійно звернулися за допомогою.
Моніторингові дослідження щодо протидії торгівлі дітьми на Луганщині РПСОЦ «Жінки Донбасу» проводить у рамках спеціального проекту, що фінансується Європейським Союзом. Це частина глобальної тематичної програми «Інвестиції в людей». Започаткувавши її Європейський Союз визнає, що Конвенція про права дитини є документом, ратифікованим найширшим колом країн, а також те, що існує всезагальне порозуміння: захист прав дітей має бути пріоритетом розвитку будь-якого суспільства.