08 грудня 2009, 10:40

94,5% рибної продукції луганських підприємств не відповідають державним стандартам.

Державне підприємство «Луганський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» протягом 11 місяців поточного року проводило перевірки суб’єктів господарювання регіону з виробництва та реалізації рибної продукції. З 15 перевірених підприємств, у тому числі – 5 підприємств оптової торгівлі, порушення встановлені на 14-ти. Про це повідомляє прес-служба ДП «Луганськстандартметрологія».

Під час перевірок була обстежена рибна продукція загальною кількістю 4,2 тонн (оселедці солоні, оселедці та кілька балтійська холодного копчення, лящ в’ялений, мойва дрібна холодного коптіння, пресерви рибні у оцтово-олійній заливці тощо) на загальну суму 57,8 тис. грн. З перевіреної – забраковано 4,1 тонн на суму 54,6 тис. грн., що склало 94,5% від обсягу перевіреної продукції.
Основними видами порушень є невідповідність перевіреної продукції нормативним документам за транспортним маркуванням, фізико-хімічними та органолептичними (зовнішній вигляд, консистенція, колір, запах, смак тощо) показниками.
Також упродовж 2009 року до випробувальної лабораторії харчової та сільськогосподарської продукції ДП «Луганськстандартметрологія надійшло 54 зразки риби та рибної продукції. Перевірки проводились за фізико-хімічними показниками, показниками безпеки та на вміст або відсутність ГМО (два зразки забраковані за фізико-хімічними показниками).
За результатами державного нагляду до підприємств вжиті заходи правового впливу. Зокрема, видано 23 приписи про заборону реалізації партій продукції та два приписи про заборону реалізації продукції. Крім того, застосовано 21 постанову про сплату штрафів за реалізацію нестандартної продукції або тієї, що не пройшла обов’язкової сертифікації на суму 12,1 тис. грн., а також 5 постанов про адміністративні стягнення в галузі стандартизації на суму 1,2 тис. грн.
Нагадаємо, що згідно дислокації працюючих підприємств в Луганській області значиться 18 суб’єктів господарювання, які переробляють рибну продукцію з замороженої сировини. З них – 1 підприємство спеціалізується на виробництві рибних консервів і 4 підприємства виробляють рибні пресерви.