30 грудня 2009, 10:30

Науково-практичний семінар «Соціально-психологічні проблеми насилля в сучасному суспільстві» пройшов у Луганську.

На кафедрі психології філософського факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля пройшов науково-практичний семінар «Соціально-психологічні проблеми насилля в сучасному суспільстві». Про це повідомляє Центр зв’язків з громадськістю університету.

Активну участь у роботі семінару взяли близько 30 майбутніх психологів. Студенти в своїх доповідях підіймали різноманітні питання: «Проблеми фізичного і психологічного насилля над дітьми», «Історико-культурний аналіз проблеми гендерного насилля», «Проблеми економічного насилля в сучасному суспільстві» тощо.
На науковий семінар було запрошено директора Луганського обласного ресурсного гендерного центру, керівника обласного комунального закладу «Луганський обласний центр роботи з жінками», координатора лекторської групи Міжнародного правозахисного центру «Ла-Страда Україна» Людмилу Горват. Вона ознайомила викладачів і студентів кафедри з основними напрямами роботи центрів, запропонувала співробітництво із заохоченням студентів до участі в обласному конкурсі науково-дослідних робіт з гендерної проблематики. Людмила Горват розповіла про такий напрямок роботи центру як протидія торгівлі людьми, бо за даними ООН Україна признана країною, що постачає, займається транзитом і використовує «живий товар».
Директор центру «Чоловіки проти насилля» Валерій Архіпов розповів про проблеми гендерного насилля над чоловіками, відмітив вплив засобів масової інформації – а саме реклами – на психологічний стан людини.
На семінарі було представлено результати психологічного дослідження щодо соціально-психологічних аспектів відношення чоловіків і жінок до проблеми насилля, визначено вплив соціальних стереотипів на сприйняття образу жінки, а також обговорена проблема емоційного насилля в педагогічній діяльності.
Наприкінці засідання було розроблено рекомендації, в яких зазначалась необхідність створення на базі науково-психологічної лабораторії консультаційного центру щодо надання постійної психологічної допомоги і реабілітації жертв насилля.
Нагадаємо, що за експертними оцінками, в Україні кожна третя жінка зазнає насилля з боку свого чоловіка або партнера, 90% постраждалих від насилля в сім’ї – це жінки. Іноді гендерні проблеми пов’язують тільки з жінками, але це не зовсім так. У сучасному суспільстві як жінки, так і чоловіки можуть стати жертвами різних видів насилля. Але більше всього від насилля в сім’ях страждають діти. Вони виростають агресивними і ведуть себе аналогічно в своїх власних сім’ях. Традиційно виділяють чотири основних види насилля – фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Всі ці види дуже тісно поєднані між собою і наслідки від них однаково шкідливі як для здоров’я людини, так і для її самооцінки.