14 січня 2010, 13:45

Під врожай 2010 року селянами Луганщини закладено добротну основу. – Сергій Хворостяненко.

«Під врожай 2010 року селянами Луганщини закладено добротну основу», – зазначив начальник Головного управління агропромислового розвитку Луганської облдержадміністрації Сергій Хворостяненко на засіданні колегії управління. Учасники засідання визначили завдання для сільськогосподарської галузі Луганської області на 2010 рік.

За словами Сергія Хворостяненко, восени посіяно озимих зернових на площі 353,7 тис. га. Це кращий показник за останні 25 років. Крім того, обсяг сівби озимого ріпаку склав 13,8 тис. га. Під весняну сівбу підготовлено ґрунт на всій запланованій площі.
За попередніми прогнозами, на проведення весняно-польових робіт селянам області знадобиться 629 млн. грн. Враховуючи проблеми з держпідтримкою агровиробників їм доводиться розраховувати практично тільки на свої сили: 91% потрібних коштів, тобто 575 млн. грн., становитимуть власні кошти сільгосппідприємств. З них 232 млн. грн. селяни вже затратили на підготовку до весняної сівби. Заготовлено 105% від запланованого насіння зернових – 21 тис. тонн. Господарства закупили 19,5 тис. тонн мінеральних добрив, що на 5 тис. тонн більше, ніж торік. Також закуплено 54% палива від потрібного для початку весняних робіт. Ще 4,5 тис. тонн дизельного палива та 1 тис. тонн бензину планується надати селянам за льотною ціною. Крім того, ведеться ремонт сільськогосподарської техніки. Темпи підготовки – на рівні минулорічних.
У 2010 році аграрії області передбачають отримати врожай зернових не менший за минулорічний.
У тваринництві головними завданнями на цей рік мають стати нарощування поголів’я сільськогосподарських тварин усіх видів, виробництва яєць, м’яса та молока. Так, передбачається наявність не менше 82 тис. голів великої рогатої худоби, в тому числі понад 48 тис. корів, а також 48 тис. 850 свиней. Керівникам Перевальського, Лутугинського та Новоайдарського районів доручено розробити виробничу програму розвитку птахівництва з урахуванням нарощування виробництва яєць. Також передбачається розвиток молокопереробного виробництва. Зараз 50% луганської молочної сировини вивозиться на переробні заводи за межами області. В 2010 році планується вдвічі скоротити вивіз сировини за рахунок розвитку власного виробництва. Цьому сприятиме програма кредитування малотоварного молоковиробництва в рамках проекту «Власний дім» Фонду індивідуального житлового будівництва на селі. Як запевнив селян Сергій Хворостяненко, реалізація цієї програми триватиме і в 2010 році.
За словами Сергія Хворостяненка, з численних раніше програм підтримки сільгоспвиробництва в 2010 році найвірогідніше працюватимуть тільки регіональна програма підтримки малотоварного виробництва, що надає кошти з обласного бюджету, та госбюджетна програма підтримки тваринництва щодо дотацій на кожну голову великої рогатої худоби. «Про дійсність інших програм говорити неможливо до прийняття державного бюджету на 2010 рік», – зазначив начальник Головного управління АПК облдержадміністрації.