16 лютого 2010, 10:45

Затверджено обласний план дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2010 році.

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затвердила План дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, обласних управлінь і організацій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2010 році. Про це повідомляє управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації.

План розроблений з метою запобігання виникненню НС, мінімізації можливих збитків та захисту населених пунктів, господарських об’єктів і земель від руйнівної дії паводка й повені.
У разі збереження зимового режиму погоди та продовження накопичення снігу, можна очікувати, що за максимальними показниками водопілля у 2010 році буде вищим за норму і супроводжуватиметься масовими затопленнями річкових заплав. Не виключається можливість затоплень територій прирічкових населених пунктів та господарських об’єктів, формування заторів льоду.
Наразі, відповідно до плану, Головним управлінням МНС України в Луганській області спільно з фахівцями з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрацій і виконкомів міських рад проводяться перевірки водосховищ та гідротехнічних споруд, що створюють загрозу підтоплень.
Зазначено, що з 23 грудня 2009 року на річках басейну Сіверського Дінця розпочалося підвищення рівнів води і за даними більшості пунктів спостережень Луганського обласного центру з гідрометеорології становило 20-55 см, крім гідропоста на р. Сіверський Донець – с. Кружилівки (97 см). Станом на 28.01.2010 року поточна водність річок місцями стала вища за січневу норму. Більшість водосховищ, що впливають на рівень води в річках, заповнилися (Ісаківське – 99,4%, Должанське – 102,5%, Янівське – 107,1%, Щастінське №1 – 100%, Щастінське №2 – 100%, Єлізаветінське – 100,2% та Астахівське – 103,1%) і розпочався попуск води.
Також підтоплення може спричинити місцевий та схиловий стік, накопичення тало-дощових вод у пониженнях рельєфу в межах населених пунктів (особливо в результаті танення невивезеного снігу) тощо. Ще однією причиною негативних наслідків можуть бути води, накопичені у верхніх підземних горизонтах внаслідок танення значних снігових запасів кінця 2009 року.