|
● 19 лютого 2010 року в Білокуракинському районному центрі зайнятості пройшов «круглий стіл» на тему «Соціальне партнерство у вирішенні проблем зайнятості сільського населення». У ньому взяли участь голови сільських та селищних рад, заступник голови райдержадміністрації Косяченко С.А., директор центру зайнятості Журба Н.О., керівник ПП «Компанія «Комунальник» та заступник начальника Троїцького МВ КВІ. Даний захід проводився з метою вдосконалення взаємодії і координації дій органів влади, місцевого самоврядування, спрямованих на здійснення соціального захисту і організацію зайнятості населення та організації оплачуваних громадських робіт в районі. Запрошені активно обговорювали актуальні питання зайнятості населення району, їх соціального захисту від безробіття, створення нових робочих місць, легалізації найманої праці на підприємствах та важливість навчання за актуальними професіями. Також говорилося про проблеми щодо потреби в молодих спеціалістах по сільських територіях та участі підприємств району в «ярмарку вакансій» на базі Луганського національного Аграрного університету. Значна увага приділялась питанню організації оплачуваних громадських робіт за рахунок коштів Фонду з сільськими та селищними радами. За результатами «круглого столу» були прийняті наступні рішення: головам сільських та селищних рад протягом тижня підготувати та провести місцеві сесії з метою внесення коректив до прийнятих тимчасових місцевих бюджетів, які б дозволили організацію оплачуваних громадських робіт; районному центу зайнятості через засоби масової інформації роз’яснювати про послуги, які надаються роботодавцям та населенню тощо.
● В управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації впроваджено систему прийому громадян за єдиною заявою з метою спрощення надання всіх видів державної соціальної допомоги. Для полегшення процедури отримання допомоги прийом заяв та документів здійснюється 14 уповноваженими спеціалістами у кожній сільській (селищній) раді на території району безпосередньо за місцем проживання одержувачів допомоги. За 2009 рік контингент одержувачів допомоги в управлінні склав 2489 осіб. Управлінню праці та соціального захисту населення була надана субвенція на виплату сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам та ін. в сумі 7717,7 тис. грн. Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги, виплачена в повному обсязі – 99111 грн.
● У районі відсутня заборгованість із заробітної плати. Середньомісячна заробітна плата на одного працівника в еквіваленті повної зайнятості по району за 2009 рік становить 1420,89 грн., що на 91% або на 677 грн. більше розміру мінімальної заробітної плати (744 грн.) та на 91% або на 677 грн. більше від розміру прожиткового мінімуму на працездатну особу (744 грн.) В районі працююче населення 100% охоплено колективними договорами. З метою покращення умов праці здійснюється постійний контроль за своєчасним проведенням атестації робочих місць за умовами праці, постійний контроль за дотриманням законодавства з охорони праці. Всього атестація робочих місць проведена на 26 підприємствах району. За 5 років атестовано 280 робочих місць із шкідливими умовами праці.
|