Очікується, що весняне водопілля цього року носитиме більш виражений характер, порівняно з минулими періодами. Про це повідомляє управління з питань надзвичайних ситуацій Луганської облдержадміністрації.
Так, підйоми рівнів води на річці Сіверський Донець та більшості його приток можуть скласти від 2,0 м до 4,5 м. За таких умов майже на всіх річках регіону передбачається вихід води на заплаву, що може призвести до підтоплення сільськогосподарських угідь та опор ліній електропередач, розташованих вздовж річок. Існує загроза часткового підтоплення окремих низинних частин населених пунктів, близько розташованих до річок Сіверський Донець, Красна, Айдар, Деркул, Лугань.
У цих обставинах органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, обласними управліннями і організаціями оперативно вживаються заходи щодо попередження руйнівних наслідків, що може принести з собою весняна вода.
Зокрема, приведено в належний стан мережі зливної каналізації, відремонтовані зливні колектори, замінено їх оснащення. ТОВ «Луганськвода» передбачено придбання необхідних реагентів для забезпечення робіт із знезараження та очищення питної води на паводковий період. На підприємствах, від роботи яких залежить життєзабезпечення області, розроблені заходи сталого їх функціонування під час можливо затоплення територій.
Крім того, у складі матеріальних резервів, призначених для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, визначено необхідний аварійний запас пально-мастильних, будівельних і сипучих матеріалів, мішків, засобів освітлювання, захисного одягу, шанцевого інструменту.
У містах та районах Луганщини, території яких можуть зазнати негативного впливу повені та паводків, уточнені плани евакуації, розрахунки сил і засобів для проведення запобіжних заходів та виконання робіт з ліквідації наслідків підтоплень.
Приведено до готовності гідрометричні споруди, прилади, пристрої та обладнання на водомірних постах, а також необхідна інженерна техніка.
Для оперативного інформування населення про ситуацію у районах можливого водопілля Луганською філією ВАТ «Укртелеком» забезпечена цілодобова готовність технічних засобів оповіщення, радіотрансляційних вузлів, підготовлена до роботи обласна відомча радіомережа за схемою «Хвиля», розроблені та затверджені схеми і порядок організації резервних зв’язків, графіки обходів, замін на випадок порушення основних напрямків зв’язку внаслідок паводку, налагоджена робота резервних джерел електропостачання, систем контролю та сигналізації.
Аби забезпечити своєчасне реагування усіх задіяних структур та організацій на можливі нештатні ситуації від час весняного водопілля, Луганський обласний центр з гідрометеорології проводить регулярні спостереження за гідрометеорологічним і льодовим режимом річок та складає характеристики прогнозів паводків і повені.
|