18 березня 2010, 10:40

Для забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти необхідно аналізувати контингент учнів на кожній території Луганщини. – Ірина Цимбал.

«Для забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти необхідно аналізувати контингент учнів на кожній території області. Адже в останні роки намітилися тенденція зміни учнівського складу», – вважає начальник управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації Ірина Цимбал.

За її словами, на часі впровадження профільного навчання в старшій школі. На сьогодні 14,7 тис. учнів навчаються в профільних класах, тобто 75,1%. «І це покладає на органи місцевого самоврядування надзвичайно важливу задачу – виважено підійти до забезпечення профільної школи, і в першу чергу – фінансово. Також необхідно виважено підійти й до замовлення підручників для профільного навчання», – підкреслює Ірина Цимбал.
Вимагає профільна школа й оновлення матеріально-технічної бази шкіл та створення повноцінної бази забезпечення інформатизації навчання. Управління освіти і науки контролювало реалізацію заходів з інформатизації та комп’ютеризації загальноосвітніх навчальних закладів, підключення їх до мережі Інтернет.
Так, на сьогодні з 725 загальноосвітніх навчальних закладів 561 оснащений комп’ютерними класами, що складає 77,4%. У 2008 році цей показник становив 70%. До Інтернету підключено 309 шкіл області. «З цього приводу я вважає за доцільне – на рівні органів місцевого самоврядування, як розпорядників життя в громаді, знайти будь-який ресурс (фінансовий, спонсорський, громадський) і вважати справою честі підключення всіх шкіл території до сучасних джерел інформації», – заявила начальник управління освіти і науки облдержадміністрації.
Для керівників освіти вона додала, що з метою якісного функціонування системи професійного інформування населення, у тому числі й учнів загальноосвітніх навчальних закладів, в області розпочато впровадження інноваційного проекту «Профорієнтаційний термінал». Він являє собою молодіжний профорієнтаційний Інтернет-портал, доступ до якого здійснюється через спеціальні електронні пристрої (тач-скриньки). У загальноосвітніх навчальних закладах області в 2009 році розпочали роботу 30 таких тач-скриньок.
Нагадаємо, що всього на Луганщині працюють 725 денних загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності, де навчаються 181,8 тис. учнів.