«Боротися із загрозою весняного водопілля Луганщина буде разом з Донецькою та Харківською областями», – про це повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації Володимир Сагайдачний. Він повідомив, що вже проведена міжвідомча нарада за участю представників трьох регіонів, у ході якої встановлені режими роботи водосховищ та водогосподарських систем та узгоджені спільні дії учасників водогосподарського комплексу у басейнах р. Сіверського Дінця та Приазов’я.
Наразі, вирішено встановити режими роботи на заповнення, забезпечивши при цьому санітарні попуски, щоб створити необхідні запаси води та гарантувати безаварійне функціонування водогосподарського комплексу у період повені та дощових паводків 2010 року, а також забезпечити потреби населення і галузей економіки у водних ресурсах.
«Сьогодні водосховища області працюють у звичайному режимі, затоплених низьководних мостів та переливів води через автошляхи немає, рух транспорту на автошляхах регіонального та місцевого значення здійснюється в повному обсязі. Не зафіксовано жодних відключень об’єктів і населених пунктів області від систем електро- та газопостачання», – прокоментував поточну ситуацію в регіоні Володимир Сагайдачний.
Він розповів, що санепідемслужба області посилила нагляд за санітарно-епідеміологічною станом та якістю питної води в населених пунктах Луганщини, під контроль взяті джерела централізованого і децентралізованого господарсько-питного водопостачання. Щоденно проводиться збір та аналіз інформації щодо захворюваності населення на гострі кишкові інфекції та вірусний гепатит А. Особлива увага приділена регіонам, де за даними Державного центру з гідрометеорології очікується підтоплення прилеглих до річок понизових територій в межах міст Лисичанська, Кіровська, Первомайська та населених пунктів Слов’яносербського району. В закладах охорони здоров’я області створено резерв лікарських засобів на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з повінню.
Крім того, забезпечено безперебійну роботу водозаборів господарсько-питного призначення, водопровідно-каналізаційних споруд і мереж, систем зливової каналізації.
Також, за інформацією Володимира Сагайдачного, проведена комплексна перевірка водосховищ, водогосподарських і гідротехнічних споруд, ставків, меліоративних систем та об’єктів, що знаходяться в зоні впливу шкідливої дії вод, виявлені «проблемні зони» та вжиті заходи щодо посилення їхньої безпеки.
«Управлінням проводиться постійний моніторинг розвитку повеневої обстановки, динаміки зон затоплення та здійснення оперативних заходів щодо захисту населення та об’єктів економіки від шкідливої дії повеневих вод», – запевнив Володимир Сагайдачний.
|