24 березня 2010, 15:45

Маркування є основним засобом спілкування між виробником і споживачем. – В’ячеслав Шахов.

23 березня 2010 року на базі ДП «Луганськстандартметрологія» за ініціативи керівництва центру стандартизації пройшов семінар-практикум на тему: «Основні аспекти порядку обігу та маркування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням». Про це повідомляє прес-служба ДП «Луганськстандартметрологія».

У заході взяли участь генеральний директор ДП «Луганськстандартметрологія» В’ячеслав Шахов, спеціалісти управління у справах захисту прав споживачів в Луганській області, понад 60 фахівців (технологів, менеджерів) з 58 підприємств та інші зацікавлені особи.
Учасникам були надані загальні відомості про харчові продукти з ГМО, їх походження та методи досліджень і випробувань. Вони проаналізували діючі в Україні законодавчі та нормативно-правові акти щодо обігу і маркування харчових продуктів, які містять ГМО або виготовлені з їх використанням. Також учасники розглянули умови, принципи і відповідність світовим вимогам сертифікації в Україні, обговорили актуальні та проблемні питання, що виникають під час перевірки та реєстрації технічних умов та державного нагляду за якістю продукції, норм і правил.
Зазначено, що в Україні діюче законодавство щодо питань обов’язкового маркування харчової продукції «без ГМО» потребує врегулювання. Зокрема, це стосується такої продукції, як харчові кислоти, одержані синтетичним методом (вуглекислота для газованих напоїв), води мінеральні та питні тощо.
«Задля забезпечення прав споживачів на якісну та безпечну продукцію виробники повинні відповідально ставитися до надання достовірної, перевіреної інформації щодо товару. Тим самим вони забезпечують конституційне право громадян України знати, що вони купують. Адже маркування є основним засобом спілкування між виробником і споживачем», – підкреслив у своєму виступі В’ячеслав Шахов.