Найпопулярнішою і найчисленнішою формою сімейного виховання дітей-сиріт в Луганській області є опіка та піклування. Про це заявила начальник служби у справах дітей Луганської облдержадміністрації Раїса Родіна, коментуючи стан мережі дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей в області. За її словами, лише протягом 2009 року під опіку було влаштовано понад 530 осиротілих дітей.
Станом на 01.04.2010 року із загальної кількості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, – 3126 дітей (або 58%) влаштовано на виховання в сім’ї опікунів і піклувальників, тобто кожна друга дитина. 2744 із них отримують державну допомогу, передбачену чинним законодавством для дітей цієї категорії, 751 – аліменти, 1636 – пенсію по втраті годувальника, 50 дітей не отримують жодного виду виплат у зв’язку з тим, що здійснюється збір і оформлення відповідних документів.
«Службами у справах дітей міськвиконкомів і райдержадміністрацій здійснюється постійний контроль за умовами утримання, виховання та забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ях опікунів і піклувальників», – підкреслила Раїса Родіна. Протягом І кварталу поточного року із 2705сімей опікунів і піклувальників перевірено 893 з них (або 33%). Під час перевірки виявлено 4 факти невиконання опікунами своїх обов’язків (3 – у Краснодоні, 1 – у Сєвєродонецьку). В усіх випадках опіку припинено і скасовано, діти влаштовані в інші сім’ї.
На думку начальника служби у справах дітей облдержадміністрації, заслуговує на увагу практика роботи щодо розвитку сімейних форм виховання Алчевського, Стахановського, Свердловського, Первомайського, Краснолуцького міськвиконкомів, виконкому Кам’янобрідської районної у м. Луганську ради, Попаснянської, Краснодонської, Старобільської райдержадміністрацій. «Тут протягом 2007-2009 років до сімейних форм виховання влаштована найбільша кількість дітей з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування», – зауважила Раїса Родіна.
|