30 травня своє професійне свято відзначають працівники хімічної промисловості. Як зазначає Головне управління статистики у Луганській області, хімічна та нафтохімічна промисловість є однією з базових галузей промисловості області.
Підприємства галузі зосереджені у містах Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне. Найбільш відомі з підприємств-виробників хімічної та нафтохімічної продукції – це ЗАТ «Сєвєродонецьке об’єднання "Азот"», ВАТ «Лисичанська сода», ВАТ Стахановський завод технічного вуглецю, ДП хімічний завод «Південний», ВАТ Лисичанський завод гумових технічних виробів, ТОВ «Поли-Пак», ТОВ «Промінвест-Пластик», ТОВ «Тар-Альянс», ВАТ Луганський хімфармзавод. Кожне з них відомо не тільки в області, а й за її межами.
У січні-березні 2010 року середньооблікова чисельність штатних працівників підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та зайнятих у громадян-підприємців) склала 20,4 тис. осіб, що становило 8,6% від загальної кількості зайнятих на промислових підприємствах області. Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника зайнятого на підприємствах хімічної та нафтохімічної промисловості протягом зазначеного періоду дорівнювала 1751 грн., що у 2,4 рази перевищує рівень прожиткового мінімуму для працездатної особи (744 грн.) та рівень мінімальної заробітної плати (744 грн.).
У хімічній та нафтохімічній промисловості у січні-квітні поточного року індекс промислової продукції склав 115,3%. Збільшився випуск продукції як у хімічному виробництві, так і у виробництві гумових та пластмасових виробів. При цьому зросло виробництво сірки рафінованої, кислоти оцтової, нітратів калію (селітри), газів промислових, пластмас у первинних формах, аміака синтетичного, оболонок штучних з затверділих протеїнів чи целюлозних матеріалів, трубок, труб, рукавів, шлангів фітингів жорстких пластмасових.
Обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) хімічної та нафтохімічної промисловості за перші чотири місяці цього року склав 1596,9 млн. грн., що становить 6,7% від загального обсягу реалізації по області. За питомою вагою в обсязі реалізованої продукції області хімічна і нафтохімічна промисловість займає V місце після металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів, виробництва коксу і продуктів нафтоперероблення, виробництва та розподілення електроенергії, газу та води, добування паливно-енергетичних корисних копалин.
Фінансовий результат підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості від звичайної діяльності до оподаткування за I квартал 2010 року залишається від’ємним (17,2 млн. грн), але збитки значно зменшились порівняно з I кварталом минулого року (192,5 млн. грн.). Питома вага прибуткових підприємств становила 48,5%. Ними отримано прибутку на суму 33,9 млн. грн., що у 8,6 рази більше проти I кварталу 2009 року. Сума отриманих збитків по області за січень-березень цього року складає 51,1 млн. грн., що на 74,0% менше суми збитків за I квартал 2009 року.
За січень-березень 2010 року на розвиток підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості спрямовано 11,2 млн. грн., що складає 1,5% загального обсягу інвестицій в основний капітал по області. Більше третини обсягів капітальних вкладень (36,2%) використано підприємствами на придбання машин, обладнання, інструменту та інвентарю, тобто на модернізацію та удосконалення виробництва.
|