Як повідомляє прес-служба МОЗ України, 9 червня 2010 року в Києві Міністерство охорони здоров’я України разом із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) розпочали інформаційну кампанію на підтримку вакцинації в Україні. Упродовж року будуть проходити інформаційні заходи, спрямовані на те, щоб розповісти українським батькам та громадськості про небезпеку інфекційних захворювань, а головне – про спосіб захисту від них, яким є вакцинація.
Інфекційні захворювання залишаються однією з п’яти провідних причин дитячої смертності віком до одного року в Україні. Крім того, кожна дев’ята дитина, а загалом це понад мільйон дітей, віком до 14 років перехворіла на інфекційні захворювання (за період з 2004 по 2008 роки). Було зафіксовано смерті та важкі ускладнення.
Проте тільки 32% батьків упевнені в необхідності та безпечності проведення щеплення. Інші ж батьки через острахи ускладнень відмовляються робити щеплення своїм дітям, наражаючи їх на небезпеку таких інфекційних хвороб як дифтерія, кір, паротит, правець, гепатит В тощо.
Зазначено, що рівень охоплення щепленнями проти окремих інфекцій вже впав нижче 70%. У МОЗ України впевнені, що у подальшому це неминуче призведе до епідемічних спалахів інфекційних хвороб. Посилення просвітницької роботи є вкрай необхідним і важливим для відновлення довіри до вакцинації та повернення до високого рівня охоплення щепленнями в Україні.
Завдяки успіхам вакцинації в світі ліквідовано натуральну віспу. На території Північного та Південного континентів Америки еліміновані кір та краснуха. У 2000 році у 135 країнах світу завдяки вакцинації жінок дітородного віку вдалося ліквідувати правець новонароджених. А щорічний показник смертності від цього захворювання у світі знизився на 75%.
«Відмова від вакцинації може призвести до небезпечних наслідків як для окремої дитини, так і для населення в цілому. Спалах поліомієліту в Таджикистані – урок для нас всіх: інфекції не визнають кордонів», – зазначила Представник ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо.
У рамках інформаційної кампанії про захист від інфекційних захворювань заплановано поширення інформації про вакцинацію за допомогою радіо та телебачення, а також поширення освітньої літератури у медичних закладах.
|