Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів МОЗ України звернулася до Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України з проханням вжити невідкладних заходів з метою покарання шахраїв, які продають населенню звичайні побутові прилади під виглядом медичних приладів. Про це повідомляє прес-служба МОЗ України за матеріалами інформаційно-аналітичного відділу Держлікінспекції МОЗ України.
З середини травня і по теперішній час до Держлікінспекції вже надійшла велика кількість звернень громадян зі скаргами на продавців різноманітних побутових приладів, які рекламуються нібито як зареєстровані медичні прилади. Їх рекламують в якості медичних приладів, які, начебто, мають унікальні за своєю надзвичайною ефективністю лікувальні властивості. Проте перевірка показує, що ці прилади не внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення і не дозволені до застосування у медичній практиці в Україні. Тобто вони не являються медичними виробами, а є лише побутовими електричними приладами.
Зі скаргами на те, що вони потрапили на гачок шахраїв, звернулися вже багато громадян з усіх регіонів нашої країни: з Вінницької, Донецької, Дніпропетровської, Закарпатської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Черкаської областей, АР Крим та міста Київ, а також з Луганщини.
МОЗ закликає: якщо Вас зацікавив будь-який прилад, який пропагується як лікувальний, обов’язково зробіть наступне. По-перше – дізнайтеся, чи зареєстрований лікувальний центр, який пропонує Вам відповідні послуги, тобто необхідно дізнатися номер ліцензії лікувального центру (ліцензія МОЗ на право здійснення діяльності з медичної практики).
По-друге – дізнайтеся, чи зареєстрований цей пристрій в якості медичного виробу. Для цього можна надіслати відповідний запит на адресу територіальної інспекції з контролю якості лікарських засобів за місцем проживання. Якщо в Вас є доступ до Інтернету, то це зробити буде зовсім просто – досить лише відвідати сайт МОЗ чи Держлікінспекції.
По-третє – якщо Ви дізналися, що лікувальний заклад має відповідну ліцензію та медичний виріб зареєстрований згідно українського законодавства, в будь-якому разі обов’язково необхідно звернутися до лікаря, аби дізнатися – чи допоможе той або інший медичний виріб саме при Вашій хворобі, і чи не нанесе він шкоди Вашому здоров’ю.
Крім того, Держлікінспекція закликає населення уважніше ставитися до будь-якої реклами у засобах масової інформації, яка обіцяє швидке одужання за допомогою «чудо-приладів».
|