|
З метою забезпечення необхідним обсягом медикаментозного лікування хворих на ревматоїдний артрит, зниження рівня інвалідизації, подовження терміну збереження працездатності та якості життя, збільшення тривалості життя, а також підвищення якості спеціалізованої медичної допомоги в Україні створена Концепція Державної цільової програми лікування хворих на ревматоїдний артрит на 2011-2015 роки. Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.
Обґрунтування необхідності прийняття акту зумовлено тим, що фінансування медикаментозного забезпечення хворих на ревматоїдний артрит високовартісними імунобіологічними препаратами не здійснювалось за рахунок державного бюджету.
З 2011 року фінансування планується здійснювати за рахунок державного бюджету, а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Фінансування Державної цільової програми «Лікування хворих на ревматоїдний артрит» дасть змогу запобігти повній первинній непрацездатності та інвалідності, зменшити потребу в протезуванні та інших ортопедичних втручаннях на суглобах, збільшити середню тривалість життя цих хворих, а також вперше розрахувати фармакоекономічні витрати на лікування певної категорії хворих в Україні за допомогою єдиного національного реєстру пацієнтів з ревматоїдним артритом.
Зазначимо, що в Україні налічується біля 123 тис. хворих на ревматоїдний артрит (РА), серед яких близько 57 тисяч – це люди працездатного віку, які перебувають під диспансерним наглядом. Згідно з даними державної статистичної звітності МОЗ за 2009 рік показник захворюваності серед працездатного населення склав 15,2 на 100 тис. населення (в абсолютних показниках 4226 випадків).
Приблизно 20-30% пацієнтів з РА повністю втрачають працездатність протягом перших 2-3 років хвороби та близько 90% протягом 20 років. Рівень смертності у хворих на РА вищий, принаймні, у два рази ніж у загальній популяції.
Нагадаємо, що ревматоїдний артрит – це хронічне запальне захворювання, що спричиняє значну непрацездатність, впливає на якість життя, обумовлену здоров’ям та є значним економічним тягарем. На теперішній час спеціально для лікування РА розроблені біологічні препарати, значною перевагою яких у порівнянні з іншими засобами базисної терапії висока частота розвитку ремісії хвороби, тобто зменшення її симптомів, та попередження деструкції суглобів.
|