10 грудня 2010, 10:45

Фармкомпанії виходитимуть на тендерні торги лише після декларування власної ціни.

МОЗ України запроваджує заявницький принцип формування ціни на ліки та вироби медичного призначення при проведенні держзакупівель. Про це повідомляє прес-служба міністерства.
Формування ціни на медпрепарати та вироби медичного призначення, які суб’єкти господарювання пропонуватимуть на тендерах, відбуватиметься за заявницьким принципом. Такі нововведення очікують потенційних учасників торгів внаслідок набуття чинності постанови Кабінету міністрів №1012 від 1 листопада 2010 року.
«Запровадження заявницького принципу – це прорив. Як вбачає уряд і МОЗ, ця складова дасть можливість збалансувати кінцеву ціну при прийнятті рішення на торгах. До сьогодні, наприклад, маючи 12 виробників одного й того ж препарату, було складно визначити вартість, адже завжди була присутня мінімальна та максимальна ціна, і тут в прийнятті рішення відігравав роль економічний чинник. Тепер же кожен постачальник буде декларувати ціну, яка б у балансі була адекватною для прийняття рішення, аби виграла саме його пропозиція», – зазначив директор Департаменту регуляторної політики у сфері обігу лікарських засобів та продукції у системі охорони здоров’я Валерій Стеців.
У міністерстві наголошують, що беззаперечним позитивом ухваленої постанови є усунення медиків від формування ціни, адже відповідальність за задекларовану вартість нестиме заявник. Тендерна комісія, яка візьме витяг з реєстру і подасть його на торги, тим самим матиме офіційне обґрунтування в формуванні закупівельної ціни. Відтак питання щодо вартості препаратів буде спрямовуватись до суб’єкта і у разі невідповідності ринковим параметрам, податкові органи, антимонопольний комітет, інші контролюючі органи вживатимуть заходів. Лікарі ж нестимуть відповідальність виключно за медичне обґрунтування закупівлі препарату.
Урядова постанова відіграватиме позитивну роль і в створенні конкурентного середовища серед фармвиробників. У разі наявності кількох пропозицій виробників, ціна яких збігається, в міністерстві перейдуть до другого етапу відбору, де враховуватимуться наявність препарату в протоколах лікування чи досвід застосування виробу в оперативних втручаннях.