21 січня 2011, 15:35

За останні роки ситуація в дошкільній освіті Луганської області змінилася на краще. – Ірина Цимбал.

«За останні роки ситуація в дошкільній освіті Луганської області змінилася на краще», – про це заявила начальник управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації Ірина Цимбал, коментуючи стан дошкільної освіти регіону.
Так, за її словами, завдяки зусиллям усіх гілок виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щороку відновлюється робота дошкільних закладів, які були призупинені. У багатьох регіонах прийнято програми розвитку освіти, у тому числі і дошкільної, вирішуються питання матеріально-технічного забезпечення дошкільних закладів.
Також Ірина Цимбал наголосила на тому, що й збоку працівників дитячих садків докладається зусиль щодо створення комфортних умов перебування дітей, оснащення дошкільних закладів сучасними технічними засобами, впровадження інноваційних педагогічних технологій в роботі з дітьми.
Слід зазначити, що останнім часом збільшилася та залишається стабільною народжуваність дітей. А разом з тим зростає і попит на дошкільну освіту, з’явився дефіцит місць у дошкільних закладах. «Але вихід є, – вважає начальник обласного управління. – Це і створення груп короткотривалого перебування, і відвідування дітьми тільки освітніх заходів у дошкільному закладі, і робота груп вихідного дня, а також здійснення педагогами дошкільних закладів навчальних заходів на дому – соціальний патронат».
За її словами, найбільшої популярності серед батьків набуває така форма отримання освітніх послуг, як короткотривале відвідування дошкільного закладу, коли батьки приводять дитину на 4-4,5 години. Батьки, таким чином, отримують кваліфіковану допомогу педагогів щодо виховання дитини, а дитина адаптується до дитячого колективу, отримує необхідні освітні навички та готується до шкільного навчання.
«Враховуючи різну періодичність, тривалість охоплення дітей організованими освітніми впливами в умовах тієї чи іншої форми здобуття дошкільної освіти, необхідно диференціювати обсяги розвивальних, виховних, навчальних завдань освітньої роботи з дітьми п’ятирічного віку. Не слід перевантажувати дітей заняттями в декількох секціях та гуртках, одночасно відвідувати і дошкільний заклад і заняття у школі», – радить батькам Ірина Цимбал.
Крім того, вона розповіла, що на допомогу батькам, які мають дітей старшого дошкільного віку, Міністерство освіти і науки України затвердило Програму розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», що пропонує орієнтири змістовного наповнення освітньої роботи з п’ятирічними дітьми і націлює педагогів і батьків на особистісний розвиток дитини за основними напрямами та робить окремий акцент на ігровій діяльності – провідному виді діяльності для всього дошкільного дитинства, незамінному засобі розвитку дітей.
«У кожному розділі цієї програми подаються поради батькам стосовно організації спільного буття дорослих з дітьми та визначаються показники розвитку дітей. Хотілося б порекомендувати цю програму всім батькам, у кого є діти старшого дошкільного віку. Її можна знайти на сайті управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації», – зазначила Ірина Цимбал.