|
«Закриття загальноосвітньої школи № 15 в м.Красному Лучі не погіршить якість україномовної освіти її учнів», – впевнена начальник управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації Ірина Цимбал. За її словам, ствердження, що школа закривається через те, що викладання в ній ведеться українською мовою, є чистою спекуляцією й вигадкою.
Однією з основних причин оптимізації шкільної мережі є щорічний дефіцит бюджету на утримання закладів освіти (понад 2 млн. грн.). Сесія Краснолуцької міської ради прийняла рішення від 28.12.2010 № 20 «Про припинення юридичної особи: Краснолуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №15 Краснолуцької міської ради Луганської області», керуючись низкою офіційних документів. А саме: п. 29 доручення Кабінету Міністрів України від 18.05.2010 № 28037/1-10 до п. 54 Постанови Кабінету Міністрів України від 19.04.2010 № 315 «Про схвалення Декларації цілей та завдань бюджету на 2011рік», листа Міністерства освіти і науки України від 14.06.2010 № 1/9-415, згідно ст. 11 Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 № 228 «Про порядок організації, реорганізації і ліквідації навчально-виховних закладів», керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
«У ситуації, що склалася, питання мови навчання учнів школи №15 Красного Луча повністю вирішується», – підкреслила Ірина Цимбал.
Вона пояснила, що школа №15 закривається через її недоукомплектованість: з 1 тис. 176 учнів (саме на цю кількість дітей розрахована школа), у ній сьогодні навчається лише 240 школярів. Середня наповнюваність класів становить лише 16 учнів.
«Батькам школярів 15-ої школи запропоновано перевести своїх дітей у сусідні школи, розташовані в тому ж мікрорайоні, на відстані 176м і 504 м від закладу, який планується закрити», – розповіла Ірина Цимбал.
Причому в одній з сусідніх шкіл, №4, навчання ведеться в 50% класах українською, в 50% – російською мовами. Інша, загальноосвітня школа №29, повністю з українською мовою навчання.
Обидві з сусідніх шкіл також не повністю наповнені, лише на 30-38% від потужності. Проте в них більш потужна технічна навчальна база і більш професійний кадровий потенціал.
Загальноосвітня школа №4 має 13 навчальних робочих кабінетів, 9 комп’ютерів, електронну бібліотеку та підключення до мережі Інтернет. У школі працюють 3 гуртки та дитяча школа мистецтв (ДШМ №1), педагоги якої творчо розвивають учнів за 14 музичними та художньо-хореографічними напрямами.
Загальноосвітня школа №29 з українською мовою навчання має статус закладу з поглибленим вивченням окремих предметів. Школа є експериментальним майданчиком регіонального рівня управління освіти і науки та Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Ця українська школа на відміну від школи № 15, що закривається, має 13 навчальних робочих кабінетів, 15 комп’ютерів, електронну бібліотеку, підключення до мережі Інтернет, мультимедійні засоби навчання. Педагогічний колектив школи займається експериментальною роботою з проблеми «Управлінсько-педагогічні умови впровадження профільного навчання». Для організації дозвілля й розвитку творчих здібностей учнів на базі школи працюють 4 гуртки та дві спортивних школи (ДЮСШ №1 та ДЮСШ №2).
«Крім того, наявність соціальних педагогів та психологів у школах №4 та №29 дає змогу надання кваліфікаційної допомоги та консультацій для учнів і батьків школи №15 під час адаптаційного періоду», – зазначила Ірина Цимбал.
Вона впевнена, що, перейшовши до цих шкіл, учні 15-ої школи не тільки не втратять у якості своєї україномовної освіти, а й навпаки, матимуть змогу поліпшити якість свого навчання, бо зможуть користуватися сучасними формами отримання знань.
Нагадаємо, що у м. Красному Лучі функціонують 12 шкіл з українською, 4 – з російською та 14 – з українською та російською мовами навчання. Українською мовою навчаються 62% учнів шкіл міста та 64% учнів перших класів. Згідно із Законом України «Про мови в Україні» вибір мови навчання відбувається за бажанням батьків майбутніх першокласників.
|