17 лютого 2011, 15:45

Політизація факту закриття школи №15 в Красному Лучі приводить до фальсифікації реальної ситуації. – Родіон Мірошник.

Політизація факту закриття школи №15 в Красному Лучі приводить до фальсифікації реальної ситуації. Про це заявив заступник голови Луганської облдержадміністрації Родіон Мірошник під час засідання постійної обласної комісії Луганської обласної ради з питань освіти, науки, культури, молоді та спорту.
«У ЗМІ домінує неправдива інформація, яка отримала резонанс завдяки участі деяких політичних сил, що програли місцеві вибори в Красному Лучі, і тепер намагаються за будь-яких умов ставити палки в колеса», – зазначив Родіон Мірошник.
Заступник губернатора Луганщини поінформував членів комісії про депутатський запит, що надійшов до облдержадміністрації від ряду народних депутатів України. Посилаючись на лист від батьків учнів ЗОШ №15 м. Красний Луч, народні депутати вимагають скасувати закриття, за їх словами, «єдиної україномовної школи в Красному Лучі». Також вони звинувачують місцеву владу у порушенні законних прав громадян та їх дітей на отримання україномовної освіти.
«Викладена у депутатському запиті ситуація абсолютно не відповідає дійсності», – підкреслив Родіон Мірошник. Він зазначив, що у Красному Лучі українською навчаються 62% школярів. Цього року її обрали мовою навчання для своїх дітей батьки 64% першокласників. Усього з 30-ти діючих в місті шкіл 12 суто україномовних, 14 – з українською та російською мовами навчання, і тільки 4 російськомовних школи.
За словам заступника губернатора Луганщини, школа №15 закривається суто через економічні чинники. Вона заповнена учнями лише на 20%, отже забезпечення навчання одного учня в ній обходиться місцевому бюджету в 5 разів дорожче, ніж фінансується за нормативами.
«Враховуючи двохмільйонний дефіцит бюджету на освіту в місті, краснолуцькій владі треба було обирати: або "злити" сусідні школи, залишивши дві з трьох, або не виплачувати зарплатню вчителям протягом двох місяців, або зовсім відмовитися від забезпечення гарячим харчуванням учнів 1-4 класів», – пояснив Родіон Мірошник.
Він зазначив, що одна з сусідніх шкіл в цьому ж мікрорайоні є українською, викладання в іншій ведеться на обох мовах за вибором учнів та їх батьків. Ці школи теж не повністю укомплектовані, тому їх поповнення учнями з ЗОШ №15 покращить фінансове становище і тут. Крім того, у цих двох навчальних закладах існує більш розвинена матеріально-технічна база для організації освітнього процесу.
Учням 15-ої школи запропоновано переходити в будь-яку зі шкіл. «При цьому ми готові зробити так, щоб діти перейшли цілими класами, своїм, уже злагодженим, колективом, зі своїми ж вчителями», – заявила начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ірина Цимбал.
Вислухавши інформацію щодо ситуації навколо закриття школи в Красному Лучі, учасники засідання постійної комісії облради засудили спроби політизувати звичайний процес оптимізації роботи освітніх закладів. Вони назвали звинувачення з боку народних депутатів України упередженістю проти російськомовного Сходу України. «Нас змушують виправдовуватися за те, чого нема», – зазначив голова комісії облради з питань освіти, науки, культури, молоді та спорту Валерій Філіппов.
У результаті комісія вирішила підготувати звернення до Голови Верховної ради України щодо факту розповсюдження народними депутатами України неправдивої інформації, яка завдає шкоди репутації Луганської області, і винести текст звернення на схвалення депутатів обласної ради на черговій сесії 25 лютого. Одночасно розглядатиметься можливість подання позовної заяви до суду на розповсюджувачів завідома фальшивої інформації.