23 лютого 2011, 14:14

Незбалансованість між собою освітніх бюджетів міст та районів заважає розвитку матеріально-технічної бази навчальних закладів. – Ірина Цимбал.

«Якщо б ми мали збалансовані між собою бюджет освіти та мережу навчальних закладів на кожній з територій, то могли б придбати сучасне матеріально-технічне забезпечення для організації навчально-виховного процесу», – зазначила начальник управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації Ірина Цимбал під час колегії управління, підбиваючи підсумки розвитку галузі у минулому році.

Як приклад вона навела ситуацію з підключенням шкіл до Інтернет-мережі. На 8 територіях це рішення виконано на 100%: у містах Алчевськ, Краснодон, Луганськ, Ровеньки, Рубіжне, Сєвєродонецьк, а також у Перевальському та Старобільському районах. Завершується цей процес у навчальних закладах Свердловська та Первомайська, в Антрацитівському, Марківському, Попаснянському, Станично-Луганському районах. «Водночас деякі керівники освіти запевняють, що для підключення відсутні технічні умови. І це при тому, що всі поінформовані про сучасні можливості Укртелекому та бездротових варіантів з’єднання», – зазначила Ірина Цимбал. 
Під час колегії управління освіти і науки вона розповіла про вдалий досвід освітян Луганську з реалізації прийнятих в місті двох цільових програм – «Програми раціонального і ефективного використання енергоресурсів та запровадження енергозберігаючих технологій в м. Луганськ на 2011-2015 роки» та «Програми розвитку земельних відносин на території м. Луганськ на 2011-2015 роки», а також участі у проекті «Зелені інвестиції», у рамках якого на утеплення 30 шкіл заплановано витратити 60 млн. грн.
За думкою начальника обласного управління освіти, своєчасні та прогресивні управлінські рішення Алчевської міської ради дозволили в межах програми «Дошкільна освіта міста Алчевська 2010-2014 років» виконати натуральні норми харчування в ДНЗ на 95% та на 100% забезпечити їх протипожежним обладнанням. Вдалося підвищити грошову норму безкоштовного харчування для дітей закладів освіти Лисичанська та Рубіжного.
У Сватівському районі в минулому році придбано 16 навчально-презентаційних інтерактивних мобільних комплексів, 3 мікроскопи з цифровими камерами, 53 програмні педагогічні засоби та 5 кабінетів математики з сучасним демонстраційним обладнанням.
У Старобільському районі комплексно вирішено проблему 100-відсоткового охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою, 100-відсоткового підключення шкіл до Інтернету та майже 100-відсоткового автономного опалення в закладах освіти.
На автономне опалення переведені майже всі заклади освіти у Стаханові, Кіровську, Свердловську, Краснодонському, Міловському, Попаснянському, Троїцькому районах. У Краснодоні переведені на автономне опалення всі дошкільні установи. Для безперебійної роботи навчальних закладів Антрацитівського району взимку придбано 10 мініелектростанцій.
У Сватівському та Станично-Луганському районах належну увагу приділено приведенню внутрішніх санітарно-гігієнічних блоків у відповідність до сучасних норм.
На ремонт навчальних закладів у Слов’яносербському районі виділено 1 млн. 736 тис. грн. У Лутугинському районі для покращення стану будівель закладів освіти використано ресурс регіональної цільової програми «Освіта Лутугинщини 2008-2011 років». У Кремінському районі організована ефективна робота шкільного округу та забезпечення його потреб для надання якісної освіти.
«Означені здобутки дозволяють прогнозувати й подальший розвиток системи освіти області», – вважає Ірина Цимбал.