23 лютого 2011, 14:41

Організація позашкільного дозвілля є складовою профілактики правопорушень неповнолітніх. – Ірина Цимбал.

«Проблема забезпечення дозвілля молоді потребує консолідації зусиль усіх структур влади, педагогів, громадських організацій, громади і батьків», – заявила начальник управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації Ірина Цимбал під час колегії управління.

Вона нагадала, що в області сформувалася нестабільна ситуація та складні тенденції з правопорушеннями, вживанням алкоголю та наркотичних речовин, бродяжництвом в учнівському середовищі. «Зрозуміло, що більшість з цих тенденцій блокуються, якщо молодь має можливість за місцем проживання займатися спортом, відвідувати гуртки, розвивати свої мистецькі таланти», – зазначила Ірина Цимбал.
У 2010 році в системі освіти області функціонувало 108 позашкільних навчальних закладів, серед яких: 69 центрів, будинків, станцій і 38 ДЮСШ, у яких навчалося понад 70,6 тис. учнівської молоді. Протягом минулого року кількість вихованців позашкільних навчальних закладів зросла до 41%.
Найбільш розгалуженою є мережа гуртків художньо-естетичного напряму – 28,7 тис. дітей, що становить 52% від загальної кількості вихованців позашкільних закладів освіти. Позашкільною освітою у гуртках науково-технічного напряму охоплено 14% вихованців, туристсько-краєзнавчого – 6%, еколого-натуралістичного – 9%, фізкультурно-спортивного – 6%. На базі загальноосвітніх навчальних закладів створено гуртки та секції, які відвідують 82 тис. 245 учнів.
Важливою складовою організації позашкільної діяльності на рівні закладів обласного підпорядкування є створення сприятливих умов для пошуку, виявлення та підтримки обдарованих дітей, розвитку їх здібностей. Луганська обласна філія Малої Академії Наук України об’єднала талановитих молодих науковців. Уперше відкрито наукові секції очно-заочної школи в Старобільському, Сватівському та Попаснянському районах.