У навчальній телестудії Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля кафедрою комп’ютерних наук для студентів 1-3 курсів був проведений мультимедійний круглий стіл на тему «Військове будівництво на Україні в період з 1945 по 1991 роки», присвячений святу Захисника Вітчизни та 22-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану. Про це повідомляє центр зв’язків з громадськістю університету.
Питання військової історії розкривали викладачі кафедри: доцент Леонід Капуста, асистенти Микола Дремач та Олександр Гапонов. Хід обговорення будувався на особистому досвіді учасників проходження військової служби в армії з демонстрацією наочних матеріалів з особистих архівів: фотографій, особистих речей, листів, військової форми та атрибутики. Був представлений відеоматеріал з уривками найбільш значущих військових подій історії армії України та колишнього СРСР.
Учасники круглого столу, виходячи з власного досвіду, розкрили етапи розвитку Української армії у військах протиповітряної оборони (ППО), сухопутних військах. Прозвучали розповіді про армійську службу, починаючи з 60-х років минулого століття і закінчуючи періодом «перебудови» 1985-1991 років. Через призму особистих подій і доль студенти змогли познайомитися з історією становлення та розвитку армії, поглянути на ті далекі роки очима очевидців, задати цікаві питання своїм викладачам.
У ході обговорення учасники відзначили, що в післявоєнний період з 1945 по 1991 роки відбулися великі зміни в кожному виді Збройних Сил. Надходження до армії ядерної зброї і нових звичайних, але більш ефективних, засобів ведення військових дій призвело до зміни співвідношення видів і родів військ. Головне місце стало належати ракетним військам стратегічного призначення, які стали вирішальним засобом ведення війни, здатним знищити будь-які цілі, де б вони не знаходилися. Значно підвищилися бойові можливості інших видів Збройних Сил України.
Слід відзначити, що круглий стіл щиро зацікавив не тільки хлопців, а й дівчат, які із задоволенням слухали виступи, задавали питання і розглядали виставлені архівні експонати.
|