25 березня 2011, 10:10

Міжнародна науково-практична конференція щодо впливу глобалізації на розвиток національної економіки відбулася у Луганську.

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася III Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих вчених «Проблеми глобалізації та моделі стійкого розвитку економіки». Про це повідомляє центр зв’язків з громадськістю університету.

Конференція проходила під егідою Науково-дослідного центру студентів та молодих вчених «ФЕНІКС», яка вже понад 30 років працює на кафедрі економічної кібернетики Далівського університету.
Географія і кількість учасників конференції зростає з кожним роком. Цього разу в конференції взяли участь близько 250 учасників з України, Росії, Польщі, Білорусії та Молдови.
Заступник начальника управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації Наталія Кришталь запропонувала через активне включення університету до інноваційних мереж, у тому числі й міжнародних, створити в ньому потужний центр досліджень та трансферу технологій. На її думку, це дозволить змінити критерії успіху від масової вищої освіти до якісної спеціалізованої освіти, та, відповідно, до глобальних технологічних змін.
Через телеміст, що відбувся з Польщею, член Президії Польсько-Української господарської палати, головний координатор співробітництва зі Східними країнами Тадеуш Намединський підняв питання щодо польсько-українського співробітництва, в тому числі між студентами.
Член Ради Польсько-Української господарської палати, директор «Platform of Business Integration» Ltd. (м. Варшава, Польща) Володимир Кузін виказав сподівання на зміцнення тісних зв’язків між польськими та українськими студентами з метою створення інноваційних підприємств на базі Далівського університету.
Проректор з наукової роботи СНУ ім. В.Даля Юрій Осенін запропонував студентам йти шляхом науки, як одним з престижних шляхів.
Доповіді провідних та молодих вчених були присвячені глобалізації, її впливу на економіку в країні і світі, інтеграції та моделям управління стійким розвитком і безпекою, передбачення прогнозуванням криз, прогнозуванням ризиків тощо.
У секціях розглядалися актуальні теоретичні і практичні проблеми глобалізації, як фактору впливу на економіку в умовах кризи. Значна увага надавалася розв’язанню питань моделювання і управління економічними системами в умовах невизначеності та ризиків.