30 березня 2011, 10:30

МОЗ України планує змінити підходи до фінансування і надання медичної допомоги хворим на туберкульоз.

МОЗ планує найближчим часом вжити заходів для скорочення термінів перебування хворих на туберкульоз в лікарнях, тому що такий підхід не сприяє ефективному лікуванню цього захворювання. Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.

Настав час змінити підходи до фінансування і філософії надання медичної допомоги хворим на туберкульоз. На цьому наголосив голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Олександр Федько під час прес-конференції, присвяченої Всеукраїнському дню боротьби із захворюваністю на туберкульоз.
Для українського суспільства проблема туберкульозу є надзвичайно гострою: кожного року хвороба вражає майже 32 тис. осіб, вмирають від цієї недуги близько 10 тис. осіб. Щодня реєструється близько 90 нових випадків захворювання на туберкульоз – здебільшого серед людей працездатного віку.
На перелом ходу епідемії туберкульозу відчутно вплинула Загальнодержавна програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках, суттєве збільшення її фінансування та налагодження тісної співпраці державних структур з громадськими об’єднаннями в сфері протидії туберкульозу. 
Попри певну позитивну динаміку у показниках захворюваності на туберкульоз в Україні та смертності від цієї хвороби, їх рівень залишається епідемічним. Тому Міністерство охорони здоров’я планує змінити тактику подолання епідемії цієї соціально небезпечної хвороби.
Зазначено, що медичну допомогу хворим на туберкульоз потрібно надавати з орієнтацією на пацієнта, а не на медичний заклад. Тим більше, що туберкульоз – це інфекційна хвороба, яка при адекватному лікуванні повністю виліковна. Але адекватна діагностика і лікування можливі лише за умови відповідальності за кінцевий результат усіх ланок цього процесу, і, у першу чергу, самого хворого.
Нагадаємо, що у Луганській області захворюваність усіма формами туберкульозу в 2010 році порівняно з 2009 роком знизилася на 8,2%, а в порівнянні з 2005 роком – на 28%. Минулого року кількість хворих усіма формами туберкульозу в області склала 3488 чол. Вперше виявлена тубінфекція у 1904 чол. (у 2009 році у 2117 чол.). Показники випадків первинної захворюваності знизилися на 10%.