Луганський обласний художній музей презентує виставку із фондів Національного музею українського народного декоративного мистецтва (м. Київ) «Український народний костюм 19 – початок 20 століття», присвячену 20-річчю Незалежності України.
Як повідомляє управління культури і туризму Луганської облдержадміністрації, виставка працюватиме до 15 травня 2011 року у залах музею з 9:00 до 17:00 щоденно, крім понеділка і вівторка, за адресою: вул. Поштова, 3.
Зазначимо, що колекція народного одягу Національного музею українського народного декоративного мистецтва характеризує етнографічні особливості українського народного вбрання середини XIX – першої половини XX століття.
Збірка, що представлена на виставці, складається з 10 комплектів, які презентують Київську, Полтавську, Івано-Франківську, Закарпатську, Чернігівську, Львівську, Тернопільську, Чернівецьку та Вінницьку області України. Матеріали колекції дають можливість показати комплекти одягу окремих етнографічних зон, таких як Середнє Подніпров’я, Поділля, Гуцульщина, Буковина, Галичина, зі своєрідними локальними особливостями, а також різні групи українського народного вбрання за функціональним призначенням: жіночі та чоловічі сорочки, поясний верхній плечовий одяг, головні убори та прикраси.
Окреме місце в колекції народного одягу займають шийні прикраси. Це коралі – коралове намисто, що в залежності від розміру і форми намистин мало різні назви: «рублене», «кизилове зерня», «кукурузка», «колюче» та плетені з бісеру силянки і гердани.
|