08 квітня 2011, 09:45

Луганський вуз першим у Східно-Південному регіоні готуватиме магістрів за спеціальністю «Швейні вироби».

Далівський університет заповнить потребу регіонально-господарського комплексу в магістрах за спеціальністю «Швейні вироби». Про це повідомляє центр зв’язків з громадськістю університету.

З 2011-2012 навчального року в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля студенти зможуть отримати освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр» за спеціальністю 8.091801 «Швейні вироби». На сьогодні підготовку таких магістрів у Східно-Південному регіоні не готує жоден вищий навчальний заклад, а потреби бізнес-середовища в галузі легкої промисловості і навчальних закладів I-III рівня акредитації безперервно зростають.
Відкриття нового рівня підготовки фахівців у СНУ ім. Даля дозволить об’єктивно забезпечити зростаючі потреби регіонально-господарського комплексу у спеціалістах відповідної кваліфікації, сприятиме інтеграції регіону у державні процеси й економічному зростанню країни в цілому, а також забезпечить потреби навчальних закладів у викладачах освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр». Магістранти можуть працювати в будь-якій галузі легкої промисловості і будуть забезпечувати поєднання основних функцій науково-технічного процесу в єдиний бізнес-процес. У Далівський університет звертаються керівники багатьох підприємств із замовленнями на підготовку фахівців такого рівня.
Ряд підприємств легкої промисловості різних форм власності Східно-Південного регіону потребує фахівців-дослідників, керівників підприємств, керівників науково-технічних відділів. Крім того, в регіоні є навчальні заклади I-III рівня акредитації, які випускають фахівців легкої промисловості і мають потребу у викладачах освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр».
Кафедра «Легкої і харчової промисловості» має всю необхідну науково-технічну базу для підготовки висококваліфікованих магістрів «швейних виробів»: практичні та лабораторні заняття студентів за окремими дисциплінами проводяться у спеціально обладнаних навчальних лабораторіях (наприклад, в лабораторії технології та конструювання швейних виробів) та безпосередньо на виробничих ділянках цехів на філіях кафедр (наприклад, при ЗАТ Луганська швейна фірма «Глорія-Джинс» і ЗАТ «Фірма «Грація»). Найбільш талановиті та здібні студенти мають можливість підвищити рівень своєї професійно-практичної підготовки в Студентському Будинку Моделей, в який входять проектно-конструкторська група і школа моделей. На кафедрі ведеться в рамках господарського договору розробка спеціального одягу для пожежних з НЦП «Індекс».