08 квітня 2011, 13:05

Губернатор Луганщини підписав розпорядження про посилення протипожежного захисту лісів і недопущення лісових пожеж.

Зважаючи на важкі погодні умови минулого літа та відповідно до Закону України «Про пожежну безпеку» та Лісового кодексу України голова облдержадміністрації Володимир Пристюк 24 березня 2011 року підписав розпорядження №303, спрямоване на посилення протипожежного захисту лісів і недопущення лісових пожеж.

Зокрема, заборонено відвідування шпилькових лісів населенням і в’їзд до них транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки. Також буде посилено контроль за дотриманням вимог протипожежних норм і правил підприємствами та організаціями, які проводять роботи в лісах, організовано патрулювання в лісах області.
Місцевим органам влади рекомендовано надавати допомогу постійним лісокористувачам для придбання пально-мастильних матеріалів, пожежної техніки та засобів пожежегасіння та зв’язку, будівництва та утримання у належному стані протипожежних штучних водойм.
Розпорядженням затверджено план основних заходів з підготовки до пожежонебезпечного періоду 2011 року, який передбачає будівництво та ремонт пожежних гідрантів, пірсів, водонапірних башт; їх випробовування, забезпечення безперешкодного під’їзду до них; забезпечення медичного обслуговування при гасінні великих лісових пожеж, нагляд за лісовими масивами із спостережних веж нафтопровідного управління.
З травня по вересень міліція охоронятиме громадський порядок у зонах масового відпочинку населення та оздоровчих закладах, які розташовані в лісових масивах; проводитимуться рейди по виявленню порушників правил пожежної безпеки в лісах, а в селах будуть створені добровільні пожежні команди.
Заборонено сільськогосподарські пали на земельних ділянках, а також вогневу очистку в смугах відводу автомобільних доріг і залізниці, що межують з лісовими насадженнями.
Нагадаємо, що у 2010 році в лісах держлісфонду виникло 348 пожеж, якими пошкоджено 517 га лісів. Найбільше пожеж сталося на державних підприємствах «Іванівське лісомисливське господарство» – 66 випадків на площі 56,25 га, «Сєвєродонецьке лісомисливське господарство» – 51 випадок на площі 156,07 га, «Новоайдарське лісомисливське господарство» – 38 випадків на площі 163,86 га. У лісах сільськогосподарських підприємств – 435 випадків лісових пожеж на площі 5605,93 га.