28 квітня 2011, 14:41

З нагоди 25-х роковин Чорнобильської катастрофи у Луганську проходить фотовиставка «Чорнобиль: зона відчуження».

28 квітня 2011 року у «Галереї мистецтв» (вул. ім. Т.Г. Шевченка, 4) відкрилася виставка фотографій директора Центру фольклору та етнографії, доцента кафедри фольклористики Інституту філології Київського національного університету ім. Т.Шевченка Олексія Долі.

Як повідомляє управління культури і туризму Луганської облдержадміністрації, ця фотовиставка є результатом 15-літніх поїздок автора в Чорнобильську зону. Перша з них відбулася у 1990 році зі священиками на Провідному тижні, коли виселеним людям не дозволяли навіть відвідувати могили родичів. Вони під колючим дротом пролазили на рідну землю.
Починаючи з 1994 року він їздив до Чорнобиля з колегами-етнографами, фольклористами, архітекторами з Києва, Львова, Рівного, Переяслава-Хмельницького у складі Історико-культурної експедиції при Міністерстві надзвичайних ситуацій під керівництвом Р. Омеляшка. Метою цих поїздок було вивчення етнографічної спадщини Полісся.
Крім того, Олексій Доля їздив на місто трагедії разом з журналістами телебачення та радіо з метою створення передач про Чорнобильську зону і людей, які тут залишились. У них автором робились любительські фото. На фотографіях виселені або, як їх називають, «мертві» села Чорнобильського району Київської області, Овруцького району Житомирської області.
Вражають пам’ятні знаки при в’їзді в села Деркачі й Липські Романи, складені з 5-ти хрестів, що мають напис: «Люди добрі! Поклоніться тим, хто в радості і горі жив тут і більше ніколи сюди не повернеться».
Без сумніву, фотосюжети цієї виставки залишать у пам’яті музейних відвідувачів образи поліщуків і поліської землі.