«Разом з обласною владою ми вирішуємо основні питання роботи органів юстиції», – заявила начальник Головного управління юстиції в Луганській області Ірина Запорожець. Підводячи підсумки роботи органів юстиції обалсти за 8 місяців поточного року, вона зазначила, що діяльність органів юстиції області можна визнати такою, що забезпечує реалізацію покладених на органи юстиції цілей та завдань.
«Разом з тим, існує декілька основоположних напрямків, роботу по яким необхідно постійно вдосконалювати», – признала Ірина Запорожець. Це підвищення показників роботи державної виконавчої служби як основної бюджетонаповнюючої структури (в тому числі бюджету Пенсійного фонду України); збільшення коштів від надання додаткових платних послуг – як основного засобу для зміцнення матеріального забезпечення органів юстиції; надання безкоштовної правової допомоги населенню шляхом забезпечення належного методичного та організаційного облаштування існуючої мережі громадських приймалень.
За словами Ірини Запорожець, станом на 1 вересня 2011 року у відділах державної виконавчої служби області перебували виконавчі документи на загальну суму 3 млрд. 289 млн. 460 тисяч грн. За 8 місяців 2011 року територіальними відділами державної виконавчої служби було закінчено майже 203 тис. виконавчих проваджень (49,9%), на загальну суму 1 млрд. 360 млн. 692 тисяч грн. (41,4%).
«За рейтинговими показниками Міністерства юстиції такі результати роботи державної виконавчої служби Луганщини по фактичному виконанню можна віднести до одних з кращих по Україні», – зазначила Ірина Запорожець.
Позитивна тенденція намічена до виконання такої категорії виконавчих документів як стягнення заборгованості по заробітній платі. Так, якщо сума заборгованості по заробітній платі, яка підлягала примусовому виконанню через виконавчу службу у 2010 році складала близько 31 млн. грн., то на 1 січня 2011 року ця заборгованість була вже 26 млн., а станом на сьогодні залишок складає 13,2 млн. грн. Спільні зусилля виконавчої служби та органів Пенсійного фонду по стягненню заборгованості дозволили лише за 3 тижня серпня знизити заборгованість на 10,7%, а фактично сягнути більше 16 млн. грн.
Як зазначила Ірина Запорожець, по області працює 46 державних нотаріальних контор 219 приватних нотаріусів. З 2009 року Головним управлінням юстиції у Луганській області з 11 непрацюючих нотаріальних контор була відновлена робота 10, що значно покращило нотаріальне обслуговування населення Луганської області. Всього за І півріччя 2011 року вчинено 294 тисячі 124 нотаріальні дії. Що свідчить про поступове збільшення кількості нотаріальних дій, що вчиняються нотаріусами області. Кожного року зростає попит населення у нотаріальних послугах, про що свідчить збільшення нотаріальних дій, що їх здійснили приватні нотаріуси.
Велику увагу також приділяється правовій освіті населення. З метою спрощення та розширення доступу громадян до інформації про послуги, що надаються органами та установами юстиції Луганської області, з 2008 року функціонує власна офіційна веб-сторінка на сайті Луганської облдержадміністрації. За ініціативи Головного управління юстиції рішенням сесії Луганської обласної ради в травні 2011 року затверджено Регіональну цільову програму правової освіти населення на 2011-2015 роки. В області створено розгалужену мережу громадських приймалень по наданню безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення. При органах юстиції діє 32 громадські приймальні, якими протягом минулого року надано консультації близько 3,5 тисячам громадян. Всього по області працівники органів юстиції беруть участь в роботі 35 громадських приймалень, створених при місцевих органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, якими надано понад 1,5 тисячі консультацій. Вже 4 роки забезпечується робота по виїздам приватних нотаріусів до віддалених населених пунктів, які не забезпечені нотаріальними послугами. За І півріччя 2011 року охоплені всі населені пункти (сіла та селища) Луганської області, в яких немає нотаріусів: зроблено 304 виїзди.
|