Питання організації комплексного супроводу дітей з вадами психофізичного розвитку вивчатимуть учасники луганської міжнародної конференції дефектологів на досвіді обласного навчально-реабілітаційного центру «Кришталик», що в Рубіжному. Тут 15 жовтня відбудуться засідання тематичних секцій науково-практичної конференції «Психолого-медико-педагогічний супровід соціалізації осіб з особливими освітніми потребами в сучасних умовах розвитку суспільства», яка розпочалася 14 жовтня в Луганському національному університеті.
Особлива увага на конференції приділяється специфіці організації навчання дітей з особливими потребами в спеціальних навчальних закладах та служби супроводу.
Комунальний заклад «Рубіжанський обласний навчально-реабілітаційний центр «Кришталик» має головною метою своєї діяльності задоволення освітніх потреб дітей із захворюваннями органів зору.
Це один з навчальних закладів області, де фахівці кафедри дефектології та психологічної корекції ЛНУ імені Тараса Шевченка впроваджують свої науково-практичні розробки. Так, продовж 4 років тут діє науково-експериментальна робота «Психолого-медико-педагогічна реабілітація дітей зі значним та стійким зниженням зору».
Плідна співпраці кафедри дефектології ЛНУ і «Кришталика» обумовлена не тільки суспільною підтримкою, міцними науковими традиціями, практичними наробками, але й міжнародною підтримкою. Створення тут системи наукового керівництва та супроводу відповідає сучасним міжнародним вимогам щодо захисту права кожної особистості на освіту й розвиток.
У спеціальних установах існує власна служба супроводу (ПМПК), здатна реально надавати допомогу дитині, батькам і педагогам у вирішенні проблем дитини. Діяльність служби супроводу спрямована на забезпечення двох узгоджених процесів: системного супроводу, спрямованого на профілактику або корекцію проблеми, характерної не для однієї дитини, а для системи в цілому, а також індивідуального супроводу дітей.
|