Освітяни Луганщини активно готуються до проведення ІІІ Всеукраїнського з’їзду працівників освіти, що пройде 28 жовтня 2011 року у Києві. Делегатів було обрано ще під час проведення обласної серпневої конференції педагогічних працівників. Протягом вересня-жовтня всі 40 делегатів, серед яких представники всіх ланок системи освіти області, від дошкільної до вищої, брали активну участь в обговоренні проекту Національної стратегії розвитку освіти в Україні, яку планується прийняти на з’їзді.
Як повідомляє управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації, було проведено зустрічі делегатів від Луганської області з педагогічними колективами навчальних закладів різних типів, відбулися науково-практичні семінари та конференції, засідання «круглих столів», у ході яких проаналізовано актуальні освітянські проблеми, запропоновано шляхи їх вирішення, обговорено основні положення проекту стратегії.
Крім того, було сформульовано пропозиції, які, на думку педагогів, сприятимуть суттєвому зростанню ефективності такого важливого освітнього документа, яким є Національна стратегія розвитку освіти в Україні. Пропозиції до проекту Національної стратегії розвитку освіти в Україні направлені до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
Також 20 делегатів з’їзду на чолі з начальником управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації Іриною Цимбал 25 жовтня взяли участь у роботі секцій у рамках проведення ІІІ Всеукраїнського з’їзду працівників освіти. У Дніпропетровську зібралися освітяни з п’яти областей України, серед яких також педагоги Дніпропетровщини, Донеччини, Запоріжжя та Харківщини. Особливу увагу було звернено на проблеми дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної ланок системи освіти. Керівництво секцією представників дошкільної освіти було доручено Ірині Цимбал.
Усього працювали в секціях понад 150 освітян із вищезазначених областей. Важливими документами, які обговорювалися в ході секційних засідань, стали два проекти: Національна стратегія розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки та Етичний кодекс українського вчителя.
Педагогічна спільнота Луганщини переконана, що ухвалення Національної стратегії розвитку освіти стане підґрунтям прийняття державних цільових програм, які будуть забезпечувати розвиток дошкільної, позашкільної, шкільної (особливо природничо-математичної) та професійно-технічної освіти.
|