Вшановуючи пам’ять героїв Великої Вітчизняної війни керівництво області поклало квіти до військових меморіалів міста Луганськ. З нагоди 67-ї річниці визволення України від фашистських загарбників квіти до Пілону Слави, Могили Невідомого солдата та пам’ятника жертвам, загиблим від рук вояків із ОУН-УПА, принесли голова облради Валерій Голенко та в.о. голови, перший заступник голови облдержадміністрації Едуард Лозовський.
У церемонії покладання також взяли участь заступники керівників облдержадміністрації та облради, міський голова Сергій Кравченко, військовий комісар Луганської області Олександр Птушка, керівники силових структур області, представники ветеранських та громадських організацій, молодь, ЗМІ.
Коментуючи значущість цього дня для сучасних поколінь Валерій Голенко відзначив, що це особлива дата не лише для ветеранів ВВВ, а й для кожного українця, які живуть сьогодні вільно. За його словами, обласна влада робить все, від неї залежне, щоб зберегти пам’ять про подвиг героїчних предків, а також забезпечити гідне життя ветеранам Луганщини. «На жаль, кожного року їх стає все менше та менше. Це особливо помітно, коли ми збираємося на такі свята, як 9 Травня. Ці люди, певен, заслуговують усю ту увагу, що ми їм приділяємо. І не лише у матеріальному плані, а й, насамперед, надаючи просту моральну підтримку», – вважає голова облради.
Він розповів, що на Луганщині діє низка програм з надання адресної матеріальної допомоги ветеранам. До цієї роботи залучаються не лише бюджетні, а й позабюджетні кошти. Зокрема, діє благодійний фонд «Благовіст», що реалізує Програму підтримки ветеранів Великої Вітчизняної війни та ветеранів праці (сприяє збереженню пам’яті про заслуги попередніх поколінь, надає адресну допомогу ветеранам, крім того, до неї входить спеціальна програма «Допомога ветеранам Великої Вітчизняної війни Луганської області»).
«Обласна влада допомагає ветеранам з зубопротезуванням, забезпечує слуховими апаратами тощо. Наш госпіталь ветеранів ми завжди намагаємося профінансувати понад потреби, щоб ті, хто проходить там лікування, відчували себе, як у санаторії, а не у лікарні», – поділився з журналістами Валерій Голенко.
Нагадаємо, що 28 жовтня щороку урочисто відзначається як свято визволення України. Саме в цей день у 1944 році війська 2-го Українського фронту визволили від німецько-фашистських загарбників останній населений пункт Закарпаття – м. Чоп, важливий залізничний вузол на державному кордоні.
Війна на території Україні не припинялася ні на годину з 22 червня 1941 року до 28 жовтня 1944 року. З цих 40 місяців на 35 припадають активні бойові дії регулярних військ. Запеклі бої і битви відбулися більш ніж у 100 населених пунктах України.
|