|
Фото центру зв’язків з громадськістю СНУ ім. В.Даля | У сучасних економічних умовах вкрай важливо побудувати такі зв’язки між стратегічним плануванням розвитку і бюджетним процесом, які б дозволили оптимально використовувати обмежені ресурси регіону і служили інструментом для діалогу влади з представниками інших секторів територіальної громади. Про це заявила начальник відділу інвестиційної і бюджетної політики Головного управління економіки Луганської облдержадміністрації Ольга Чакова на сьогоднішньому «круглому столі» з питань оподаткування. У рамках заходу також відбулася ІІ Міжнародна науково практична інтернет-конференція «Механізми забезпечення податкової самодостатності».
За словами одного з начальників обласного управління економіки, останнім часом усе частіше в різних інтерпретаціях зустрічалося поняття «програмно-цільові методи в бюджетному процесі» і нарешті воно знайшло закріплення в новій редакції Бюджетного кодексу України. Цей метод передбачає управління бюджетними ресурсами для досягнення конкретних результатів за рахунок коштів бюджету із застосуванням оцінки ефективності використання бюджетних коштів на всіх стадіях бюджетного процесу. Він передбачає складання прогнозу бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди, що також сприятиме цільовим направленням коштів на пріоритетні заходи.
Ольга Чакова підкреслила, що стратегічні програмні документи повинні визначати цілі розвитку, процес їх реалізації, його технологічну складову, а на цій основі містити вихідні дані для бюджетного процесу. «Тобто вже зараз ми повинні визначитися з напрямками, розвиток яких необхідно стимулювати», – вважає вона.
З метою розробки нових підходів до формування багаторічної бюджетної стратегії, на її думку, необхідно визначитися з переліком проблемних питань, які існують в галузях, з оцінкою витрат на їх рішення, їх пріоритетності і часом, протягом якого ця проблема може бути вирішена. З іншого боку потрібно спрямувати зусилля на розширення джерел надходжень фінансових ресурсів, у тому числі й бюджетних. Насамперед цьому процесу сприятиме реалізація таких стратегічних пріоритетних напрямів розвитку регіону як: реструктуризація та диверсифікація економіки регіону, розвиток галузей з високим інноваційним потенціалом, розвиток ринкового середовища, підтримка малого та середнього підприємництва.
Зазначимо, що цього року Луганська облдержадміністрація вперше взяла участь як організатор засідання круглого столу з проблем оподаткування.
В обговоренні питань круглого столу взяли участь науковці Далівського університету, Новосибірського державного університету економіки та управління, Всеросійського заочного фінансово-економічного інституту міста Курськ, Університет професора, доктора Арсена Златарова болгарського міста Бургас, керівники структурних підрозділів Державної податкової адміністрації у Луганській області, представники бюджетно-формуючих підприємств Луганської області та департаменту розвитку міжнародних відносин L&J Techtrading Sp. z o.o. (м. Варшава, Польща).
|