У першу неділю листопада в Україні, відповідно до Указу Президента України від 13 квітня 1999 року №374/99, відзначають День працівника соціальної сфери. З цієї нагоди вчора у Луганській обласній філармонії пройшли обласні урочисті збори за участю керівників облдержадміністрації та обласної ради.
Зазначимо, що, за даними Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, в цілому по області установами соціального захисту населення обслуговується близько 2 млн. електронних карток отримувачів різного роду соціальних послуг. Правові відносини у соціальній сфері регулюються сьогодні понад 100 законами України. Сформований реєстр пільговиків, до якого внесені всі громадяни, які мають право на пільги за 22-ми законами України по 78-ми категоріям. Кількість пільговиків в області складає близько 700 тисяч.
На мешкають сьогодні близько 730 тисяч пенсіонерів та громадян похилого віку, в тому числі – 102 тис. ветеранів війни, понад 260 тис. ветеранів праці, які отримують всі передбачені законодавством пільги та компенсації.
Через установи соціального захисту своєчасно та у повному обсязі забезпечується виплата всіх видів державної допомоги понад 135 тисячам громадян області. Сьогодні – це сім’ї з дітьми (в тому числі – такі, що отримують виплату при народженні дитини), малозабезпечені сім’ї, інваліди з дитинства та діти-інваліди. Виплата матеріальної допомоги за рахунок Державного і обласного бюджету матерям-героїням та громадянам, що опинились у скрутному становищі, також здійснюється через управління праці та соціального захисту.
При територіальних центрах соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян діє 31 відділення соціальної допомоги вдома, які надають послуги 14,4 тис. одиноких непрацездатних громадян похилого віку, понад 7 тис. з яких проживають у сільській місцевості. При територіальних центрах створені відділення для тимчасового та постійного перебування (140 ліжко-місць), реабілітаційні відділення, відділення для надання грошової та натуральної допомоги громадянам області. (обслуговують щороку понад 10 тис. громадян).
За рахунок коштів обласного бюджету в області функціонують 20 інтернатних установ, в яких мешкають понад 3 тис. громадян. Для мешканців створені гідні і дійсно комфортні умови проживання, побутового та медичного обслуговування.
В області нараховується більше 110 тис. людей з обмеженими фізичними можливостями, з яких 7 тис. – діти-інваліди. Вирішення проблем їх соціального обслуговування та адаптації до суспільного життя, медичної та професійної реабілітації – ще один напрямок роботи працівників соціальної сфери.
|