04 листопада 2011, 13:33

Широко поширена на Луганщині мережа соціальних закладів.

Широко поширена на Луганщині мережа соціальних закладів. Про це повідомляє Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.

Так, Територіальна державна інспекція праці у Луганській області у співпраці з профспілками, податковою адміністрацією, органами прокуратури вирішує питання соціального захисту працюючих громадян.
Обласне відділення Національної служби посередництва і примирення спільно з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування вирішує соціальні протести, що виникають в соціально-трудових відносинах.
Ефективне використання новітніх технологій дає можливість державній службі зайнятості населення забезпечити потреби як безробітних в роботі, так і роботодавців у фахівцях.
В обласному відділенні Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності сьогодні зареєстровані понад 65 тис. страхувальників з кількістю працюючих понад 600 тисяч осіб. За рахунок коштів Фонду частково фінансуються 22 санаторія-профілакторія області, 32 дитячо-юнацькі спортивні школи. Щороку понад 230 тисяч дітей застрахованих осіб отримують новорічні подарунки за рахунок коштів Фонду.
Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у цьому році святкує своє 10-річчя. Його робота сприяє стабільному щорічному зниженню виробничого травматизму.
На органи Пенсійного Фонду України покладені обов’язки по впровадженню в державі пенсійної реформи, суть якої складається у переході від принципу «пенсійного забезпечення» до обов’язкового пенсійного страхування, коли головною умовою для призначення пенсії є наявність страхового стажу. Обласним відділенням Фонду забезпечено своєчасне та в повному обсязі надходження коштів в бюджет Фонду, а також стабільне фінансування виплати пенсій для 727 тис. пенсіонерів області.
На підприємствах області забезпечені роботою понад 14 тис. інвалідів області. Щорічно на професійне навчання молоді відділення Фонду соціального захисту інвалідів України спрямовує відповідні кошти. Установі цього року виповнюється 20 років.
У складі Луганського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства працюють протезна та взуттєва дільниці, стаціонар складного протезування на 24 ліжка, медичний відділ, ательє з продажу населенню малоскладної протезно-ортопедичної продукції.
Центри соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді здійснюють соціальний супровід сімей, що опинились в складних життєвих ситуаціях, соціальну підтримку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також проводять заходи щодо профілактики раннього соціального сирітства та попередження відмови від новонароджених дітей. В області функціонує центр соціально-психологічної допомоги, обласний центр матері та дитини, де мешкають и отримують різноманітну соціальну допомогу матері з немовлятами.
В соціальній сфері області працює науково-дослідний інститут соціально-трудових відносин, який займається розробкою державних соціальних стандартів, нормативних документів, що регулюють соціально-трудові відносини як в соціальній сфері так і в інших сферах економіки.
З метою підготовки кадрів для роботи в соціальній сфері області був створений Луганський інститут праці та соціальних технологій. За роки існування (з 2004 року) інститутом підготовлено близько 800 спеціалістів, з яких близько 200 – за спеціальністю «соціальна робота». За підтримки Фонду соціального захисту інвалідів інститут працює також над проблемою реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями.