23 листопада 2011, 10:50

МОЗ України приділятиме більше уваги первинній медико-санітарній допомозі населенню.

Як зазначає прес-служба МОЗ України, в системі охорони здоров’я більшість ресурсів направляються на надання високоспеціалізованої допомоги, замість того, щоб сконцентрувати їх на наданні первинної медико-санітарної допомоги.

Незважаючи на те, що в більшості випадків, пацієнтам необхідна первинна медична допомога, вони все одно звертаються по високоспеціалізовану медичну допомогу.
Так, в Україні поки що лише 30% звернень по медичну допомогу у містах і 50% у селах фіксується на первинному рівні. Хоча досвідом інших країн підтверджено, що 80-90% звернень пацієнтів потребують саме первинної медичної допомоги, яка полягає у наданні консультацій, проведенні діагностики, лікуванні найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів, здійснення профілактичних заходів. Така проблема виникає внаслідок нерозуміння пацієнтами свого маршруту та віддаленості медичних послуг.
Для наближення медичних послуг до пацієнта Міністерством охорони здоров’я України розроблено Порядок медичного обслуговування пацієнтів Центрами первинної медичної допомоги. Цей порядок передбачає варіанти медичних маршрутів пацієнтів за скеруванням сімейного лікаря. А, крім того, містить зручні як лікарю, так і пацієнту, алгоритми визначення меж повноважень сімейного лікаря при різних захворюваннях та станах.
Нагадаємо, що сьогодні найголовнішим напрямом реформи є створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги, які будуть надавати первинну медико-санітарну допомогу. Адже на відміну від лікарні його підрозділами є лікарські амбулаторії. Ця амбулаторія, незалежно від того, знаходиться вона поряд з адміністративними підрозділами центру або відокремлено, має самостійно забезпечувати повний і однаковий комплекс профілактичних, діагностичних та лікувальних послуг у межах компетенції первинної допомоги.