02 грудня 2011, 11:44

Задля сприяння молодіжному житловому будівництву Уряд затвердив особливий порядок надання кредитів.

На засіданні Кабінету Міністрів Уряд затвердив особливий порядок надання кредитів позичальникам Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Нормативний акт спрямований на остаточне вирішення питання довгобудів, у які вкладено кошти у рамках держпрограми забезпечення молоді житлом та стосуватиметься тих позичальників Фонду, що з різних причин досі не змогли отримати профінансовані за сприяння держави квартири.
Зазначено, за час дії Державної програми забезпечення молоді житлом у деякої кількості позичальників фонду сприяння молодіжному житловому будівництву виникли проблеми: громадяни позичили кошти у держави, інвестували їх в будівництво житла, а ці об’єкти стали довгобудами. Запропонований Порядок ліквідовує цю жахливу несправедливість, встановлює дієвий механізм добудови об’єкта та забезпечення житлом громадян. Мінрегіон розраховує на вирішення питання та забезпечення житлом протягом 2012 року більшості позичальників, які зіткнулися із цією проблемою.
Кількість невиконаних забудовниками зобов’язань перед громадянами складає всього 0,2% від загальної кількості громадян, які скористалися програмами пільгового кредитування молоді. Проблемними є лише 28 об’єктів із сотень, які були збудовані у рамках Держпрограми. Проте у ці недобудови вкладено не тільки кошти держбюджету, а й сподівання громадян на гарантії держави, що створює надзвичайно гостру соціальну напругу.
«Тепер молоді сім’ї та одинокі молоді громадяни, які взяли пільговий довготерміновий державний кредит на будівництво, реконструкцію або придбання житла, зможуть скористатися кредитними канікулами на період вирішення їхніх проблем. Крім того, на період судового розгляду та стягнення коштів із забудовника, виконання зобов’язань позичальника за проблемним кредитом не здійснюватиметься. Також можуть бути повернуті до державного бюджету кошти за цим кредитом, після стягнення їх із забудовника у судовому порядку», – наголосив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.
Нагадаємо, що з початку дії Державної програми забезпечення молоді житлом на 2002-2012 роки до теперішнього часу, через різні механізми забезпечено житлом майже 29 тисяч молодих сімей у різних регіонах України. Пільговим кредитуванням скористалися більше ніж 10,5 тисяч громадян. Державна підтримка молодих одиноких та сімейних громадян здійснюється шляхом компенсації відсоткової ставки за кредитом комерційного банку, а також довгострокового пільгового кредитування. Програма забезпечення молоді житлом, у рамках якої відбувається пільгове кредитування молоді є актуальною та популярною, в першу чергу, серед багатодітних молодих сімей, молоді з числа працівників бюджетної сфери та інших категорій, які потребують соціальної підтримки.