|
||
13 січня 2012, 15:25Відкрито офіційний веб-сайт Центрального засвідчувального органу. |
||
Як повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України, відкрито офіційний веб-сайт Центрального засвідчувального органу. Зазначено, що це надасть можливість забезпечити якомога ефективніший процес обслуговування посилених сертифікатів відкритих ключів засвідчувальних центрів та центрів сертифікації ключів, а також їх акредитації. На веб-сайті центрального засвідчувального органу можна ознайомитися з інформацією щодо опублікованих відомостей про зареєстровані та акредитовані засвідчувальні центри органів виконавчої влади або інших державних органів, центри сертифікації ключів.
Тут оприлюднюватимуться оперативні новини Центрального засвідчувального органу та інша інформація, передбачена законодавством. Зокрема, публікуватимуться списки відкликаних (скасованих та блокованих) сертифікатів ключів центрів.
На сайті можна знайти зразки договорів про надання послуг обслуговування посиленого сертифіката відкритого ключа центру; форми заяв та перелік документів, що подаються центрами для реєстрації (акредитації) та отримання послуг обслуговування сертифіката відкритого ключа.
Крім того, на сайті розміщено нормативно-правові акти, які регулюють відносини у сфері використання електронного цифрового підпису та функціонування Центрального засвідчувального органу, зокрема, Регламент роботи органу.
Сайт Центрального засвідчувального органу можна знайти у відкритому доступі за адресою в інтернеті www.czo.gov.ua або через сайт Міністерства юстиції (рубрика «Напрямки діяльності Міністерства, підрубрика «Центральний засвідчувальний орган»).
Виконання функцій Центрального засвідчувального органу покладено на Міністерство юстиції України. Основними завданнями міністерства у даній сфері є обслуговування посилених сертифікатів відкритих ключів засвідчувальних центрів органів виконавчої влади або інших державних органів та центрів сертифікації ключів, а також їх акредитація.
Нагадаємо, що електронний цифровий підпис – вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа. |
||