23 січня 2012, 14:35

Анатолій Репицький: Подолати глобальну фінансову кризу можна лише використовуючи сучасні інноваційні методи фінуправління.

«Подолати глобальну фінансову кризу можна лише використовуючи сучасні інноваційні методи фінансового управління», – про це заявив заступник голови облдержадміністрації з питань економічної, промислової політики та фінансів Анатолій Репицький під час семінару, що пройшов 23 січня 2012 року у Луганську.

Захід був присвячений аналізу сучасних підходів і практик японських корпорацій до управління інноваціями в умовах фінансової кризи, в основі яких лежить стандарт «Керівництво з управління інноваційними проектами та програмами підприємств» (Р2М). У семінарі взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та місцевих фінансових органів, представники Державної податкової служби України в Луганській області, Луганської митниці, Державної казначейської служби України у Луганській області, а також Державної фінансової інспекції України в Луганській області.
Теми семінару ілюструвалися прикладами з практики відомих японських і світових компаній та інноваційними програмами, реалізованими в різних країнах за угодою урядових структур (Японія, Україна).
За словами Анатолія Репицького, зараз Президент України Віктор Янукович наголошує на важливості ведення в 2012 році конкретної роботи з передачі ширших функцій і повноважень регіонам. «І ми організували цей семінар, щоб підготовити для цього фахівців Луганщини, які працюють у бюджетній сфері, щоб вони навчилися оперативно та ефективно реагувати на нові економічні виклики сьогодення», – підкреслив він.
Як зазначив професор Сергій Бушуєв, у 2012 році Україна вперше за останній час при розробці держбюджету розробила прогноз на наступні роки. «У 2010 році бюджет був прийнятий лише у квітні, і тоді він орієнтувався на «економіку терпіння». Наступного року бюджет вже розроблявся під «економіку стабілізації». І ось цього року ми нарешті сформували бюджет під парадигму «стабілізації та протистояння другій хвилі світової кризи», куди вперше за останній час змогли додати прогнози на наступні – 2013-2014 – роки. Наразі наша країна йде шляхом фінансового розвитку», – розповів він.
У свою чергу професор, доктор наук, президент Японської асоціації управління проектами, співавтор системи знань Р2М Танака Хіроші проаналізував сучасні економічні тенденції у світі. За його словами, економіки України та Японії мають спільні риси. Тому сучасні підходи та практики японських корпорацій до управління інноваціями в умовах фінансової кризи будуть актуальні й для нашої держави. Він нагадав, що в основі цих практик лежить стандарт «Керівництво з управління інноваційними проектами і програмами підприємств» (P2M).
Крім того, учасники семінару обговорили такі теми, як «Нові глобальні Виклики та Місії програм розвитку фінансових систем в умовах кризи», «Гармонізація вільних економічних зон на прикладі Японії», «Проекти, програми та портфелі проектів у діяльності системи державних фінансів України», «Методологія та інструменти управління проектами» тощо.