25 січня 2012, 14:35

Розроблено принципову систему взаємовідносин споживача та виконавця послуг, що відображається у проведенні системної комунальної реформи.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробило принципову систему взаємовідносин споживача та виконавця послуг, що відображається у проведенні системної комунальної реформи. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк під час засідання Кабінету Міністрів України 25 січня. Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

«По суті, саме поява ефективного власника – єдиний шлях до формування справедливого тарифу з утримання будинків. Формуючи тариф, ми повинні продовжувати реформування галузі та забезпечити дієвий контроль з боку споживачів послуг. Що саме пропонується: постачальник послуг пропонує перелік послуг, куди входить обов’язково санітарний мінімум та додаткові послуги з благоустрою. Споживач, в особі колективного власника чи уповноваженого власниками представника погоджує перелік і вартість цих послуг. Також споживач забезпечує контроль якості та повноти виконання договору. При чому, якщо послуга не надана – вона не повинна оплачуватися. Якщо обсяг послуги скорочений – оплата теж повинна бути перерахована», – повідомив Анатолій Близнюк.
За словами очільника Мінрегіону, відомство зараз розробляє Порядок доведення інформації про тарифи до споживачів, що має гарантувати отримання ними вичерпних відомостей про перелік житлово-комунальних послуг, структуру ціни і тарифів, їх зміну з детальним обґрунтуванням (за необхідності), чіткий регламент врахування думки громадян. Також вносяться зміни в Порядок затвердження тарифів стосовно обов’язковості отримання висновку Держінспекції з контролю за цінами.
«Відповідним розпорядженням Уряду необхідно закріпити за облдержадміністраціями обов’язковість моніторингу рішень органів місцевого самоврядування про підвищення тарифів і надання цієї інформації Мінрегіону для узагальнення. Проекти згаданих нормативно-правових актів протягом тижня будуть направлені на погодження до центральних органів влади та, після узгодження, до Кабінету Міністрів», – сказав Анатолій Близнюк.
Нагадаємо, що голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк неодноразово відзначав створення ОСББ одним з основних напрямків у роботі обласної влади у сфері ЖКГ. До 2014 року при збереженні державної підтримки на Луганщині планується створити 3 тис. 557 ОСББ. З них 80% будинків буде передано в управління та обслуговування недержавним структурам на конкурсній основі. Виділені бюджетні кошти в основному будуть сконцентровані на відновлення 1 тис. 163 ліфтів та ремонт покрівель будинків.