30 січня 2012, 16:45

В Україні зростає патентна активність заявників.

Як повідомляє прес-служба Державної служби інтелектуальної власності України, в нашій країні минулого року спостерігалася тенденція зростання активності в поданні заявок на винаходи за національною процедурою. Так, порівняно з 2010 роком кількість заявок від національних заявників зросла на 4%, від іноземних – на 9%. Частка заявок від іноземних заявників у загальній кількості заявок на винаходи становить 49,5%.

У 2011 році надійшла 131 заявка від національних заявників для патентування винаходів за процедурою РСТ в іноземних державах, що перевищило показник минулого року на 35%.
За зазначений період національними заявниками подано майже 13 тисяч заявок на винаходи і корисні моделі. Майже 63% від загальної їх кількості, як і в попередні періоди, подано підприємствами й організаціями України, тобто заявниками-юридичними особами.
Національними заявниками-юридичними особами нинішнього року подано понад 8,1 тисячі заявок на винаходи і корисні моделі. При цьому кількість заявок на винаходи зросла на 4%, кількість заявок на корисні моделі залишилася на рівні 2010 року.
У 2011 році активність у поданні заявок на знаки для товарів і послуг зросла на 4% порівняно з попереднім роком. Кількість заявок за національною процедурою від національних заявників практично не змінилася, від іноземних – зросла на 9%. Кількість заявок, поданих за Мадридською системою, у 2011 році збільшилася на 9%. У 2011 році до Міжнародного бюро ВОІВ було відправлено 370 заявок від національних заявників на міжнародну реєстрацію знаків для товарів і послуг, що перевищило показник минулого року на 30%.
Як зазначив Голова Державної служби Микола Паладій, місце будь-якої країни в глобальній економіці сьогодні залежить від ефективної інституційної системи охорони інтелектуальної власності, у якій економічні, правові та організаційні механізми перебувають у тісній взаємодії. Сьогодні законодавство України в цій сфері в цілому відповідає міжнародним нормам і стандартам, запровадженим в країнах-членах СОТ. Важливо і те, що наше суспільство поступово починає розуміти, що саме інтелект і знання є справжнім капіталом нації.