|
Понад 300 представників малого та середнього бізнесу Луганщини, а також громадських організацій підприємців регіону взяли участь у зустрічі з керівництвом Державної податкової служби у Луганській області. Вони обговорили методи вирішення проблемних питань ведення підприємницької діяльності. Про це повідомляє прес-служба ДПС у Луганській області.
За словами в.о. голови ДПС в Луганській області Василя Папу, на Луганщині в сфері малого та середнього бізнесу працює понад 100 тисяч підприємців-фізичних осіб і понад 14 тисяч підприємств. Торік вони сплатили до Зведеного бюджету близько 3 млрд. грн. проти 1 млрд. 800 млн. грн. в 2010-му. «А це третина всіх надходжень по області, – підкреслив Василь Папу. – При цьому кількість перевірок малого бізнесу знижено в два рази і діє мораторій на фактичні перевірки».
Він також звернув увагу на те, що зростання надходжень до бюджету відбувається одночасно зі зниженням ставок податків. Так, податок на прибуток до 2014 року поступово буде знижено з 25% до 16%. З цього року діє ставка 21%. З 2014 року до 17% буде знижено ставку податку на додану вартість.
У ході зустрічі говорили про новації податкової. Одна з них – створення в податкових інспекціях сервісних центрів. Сьогодні їх в Україні близько 100, в області – 16. До кінця лютого центри будуть відкриті у всіх інспекціях регіону.
Що стосується ситуації з автоматичним відшкодуванням ПДВ, то зазначено, що в лютому 42 платника заявили до відшкодування з бюджету понад 80 млн. грн. ПДВ. З них 8 підприємств мають право отримати ПДВ «автоматом». У березні очікується збільшення кількості підприємств до 10-ти.
Крім того, Регіональна рада підприємців при Луганській облдержадміністрації запропонувала податковій звернути увагу на проблемні аспекти оподаткування, які заважають бізнесу працювати. Зокрема, підприємці пропонують: встановити ставки фіксованого єдиного податку для другої групи платників єдиного податку індивідуально до кожного виду господарської діяльності за КВЕДами; передбачити обсяг доходу фізичної особи – підприємця другої групи спрощеної системи оподаткування від 150 тис. грн. до 1 млн. грн.; передбачити обмін даних фінансової звітності в електронному вигляді між органами статистики та податкової служби тощо.
Податкова обіцяє надати всі пропозиції підприємців на розгляд ДПС України.
Також у програмі зустрічі було передбачено проведення 3-х тематичних семінарів-практикумів, під час яких підприємці отримали консультації провідних фахівців податкової служби області.
|