Першочерговим завданням в удосконаленні ролі медсестер на первинній ланці є раціоналізація використання їх робочого часу. Як повідомляє прес-служба МОЗ України, про це заявив директор Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Геннадій Слабкий.
«З огляду на те, що в Україні, як і в інших європейських країнах, існує суттєвий дефіцит медичних кадрів, одним із першочергових завдань реформування медичної галузі є раціональний розподіл кадрового потенціалу. Особливо це стосується первинної ланки і, зокрема, медичних сестер та лаборантів. Як показує вітчизняна практика, сьогодні робота медичних сестер використовується нераціонально. Тому першочерговим завданням в удосконаленні ролі медсестер на первинній ланці є раціоналізація використання їх робочого часу», - вважає Геннадій Слабкий.
Він зауважив, що важливо, аби до функціональних обов’язків медичної сестри входила не лише «паперова» робота, а й певні види діяльності, які сьогодні виконує сімейний лікар. Реформування галузі у цьому спектрі передбачає набагато ширше використання фахового профілю медичних сестер. Зокрема, уже черговий випуск магістрів і бакалаврів медичних сестер планується залучити до виконання ними частини тих рутинних функцій, які сьогодні виконує сімейний лікар.
Окрім того, прийнята концепція реформування лабораторної служби. Згідно чинного для пілотних проектів штатного розпису закладів первинної ланки, посада лаборанта не передбачена. Це пояснюється, з однієї сторони, низькою кількістю та якістю лабораторних досліджень, що проводяться в первинній мережі, а з іншої – можливістю проведення їх в автоматизованому режимі.
«Згідно з табелем оснащення при лабораторіях вводяться автоматизовані аналізатори, які можуть проводити дослідження крові та інші біохімічні дослідження. Це дослідження дуже просте і може проводитися в автоматизованому режимі навіть у домашніх умовах», – зазначив Геннадій Слабкий.
|