24 лютого 2012, 08:55

«Олімпійська книга» крокує Луганщиною.

Фото бібліотеки

Як повідомляє обласна бібліотека для юнацтва, у читальному залі відбулася цікава зустріч учнівської і студентської молоді середніх шкіл №2, 3 та 20, а також вищого професійного ліцею Луганського національного університету ім. Т.Г.Шевченка з головою Луганського обласного відділення Національного олімпійського комітету України Миколою Кравченко та олімпійським чемпіоном 1968 року з волейболу у Мехіко, чемпіоном Європи та чемпіоном СРСР 1967 року, Заслуженим майстром спорту СРСР Володимиром Беляєвим.

У холі 2-го поверху розташувалася масштабна виставка-панорама «От игры – к вершинам спорта!», яка містить весь масив літератури про види спорту, спортсменів, енциклопедії, довідники за років існування бібліотеки.
Відкриваючи захід, Микола Кравченко згадав, скільки відомих луганчан стали олімпійськими призерами різних років. Наприклад, перший спортсмен Донбасу М.Чужиков (веслування, байдарка і каное), який працював на Лисичанський шахті, а коли у 15 років вперше прийшов до спортзалу, з того часу розпочав свій путь у спортивну кар’єру. Або Валерій Брумель – перший легкоатлет, олімпійський чемпіон 1964 року, тричі визнаний кращим спортсменом світу. І луганська школа №17, яку він закінчив, прагне до того, щоб носити його ім’я. Інший відомий земляк Сергій Бубка – випускник СШ№13, зараз є Президентом Національного олімпійського комітету України. Володимира Беляєва називали «російським танком», тому що він міг пробивати у волейболі потрійний блок. Тетяна Скачко – бронзовий олімпійський призер 1980 року із стрибків у довжину, її особистий рекорд – 7,01 м. Ірина Янович – бронзовий призер з велотреку 2000 року у Сіднеї, Вікторія Терещук – двічі чемпіонка світу, минулого року визнана кращою спортсменкою Луганщини. Цей список можна продовжувати і продовжувати, адже луганська земля щедра на імена спортсменів-олімпійців.
Вікторина «Знаток олімпійського руху» виявила кращих знавців спорту, 10 активних учасників отримали олімпійські щоденники, а найрозумніший з них – учень СШ№20 Олександр Подколзін – ще й значок збірної України.
Крім того, у рамках Всеукраїнської акції «Олімпійська книга», започаткованої Національним олімпійським комітетом України спільно з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Державною службою молоді та спорту України, Олімпійською академією України, Микола Кравченко презентував комплект з 19 книг, які надійшли у фонд бібліотеки: посібник «Олімпійська Арена», книга «Енциклопедія олімпійського спорту в запитаннях та відповідях», посібник «Олімпійська освіта: теорія і практика», двотомна монографія «Олімпійський спорт», видання «Олімпійське сузір’я України» та інші.
Зустріч відбулася у рамках заходів на виконання рішення Уряду щодо проголошення 2012 року Роком спорту та здорового способу життя, проведення Євро-2012, участі наших спортсменів у літній Олімпіаді та Паралімпіаді в Лондоні.