14 березня 2012, 16:16

Кожен новий держслужбовець буде проходити спецперевірку.

Нові вимоги до претендентів на посади держслужбовців стали темою семінару для працівників кадрових служб органів державної влади, який організувало Управління державної служби в Луганській області.

З метою підвищення якості відбору кандидатів на зайняття посад у державній службі та службі в органах місцевого самоврядування з 1 січня 2012 року, згідно зі статтею 11 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», запроваджено комплексну спеціальну перевірку щодо всіх осіб, які претендують на зайняття посад держслужбовців і посадовців органів місцевого самоврядування. Перевірці підлягатимуть відомості щодо судимості, у тому числі і за порушення антикорупційного законодавства, громадянства, доходів, наявності корпоративних прав, освіти, стану здоров’я та інших відомостей, вимога щодо подання яких встановлена законом – тобто комплексне вивчення інформації про особу, яка бажає стати державним службовцем.
Наприкінці січня поточного року Президент України підписав Указ, яким затверджено Порядок організації проведення спеціальної перевірки. Таким чином, сьогодні наявні всі юридичні підстави для реалізації нового механізму прийняття на державну службу, визначеного відповідними положеннями Законів України «Про засади запобігання і протидії корупції» та «Про державну службу».
У ході семінару працівники кадрових служб держустанов отримали роз’яснення від представників ГУ МВС України у Луганській області, Головного управління охорони здоров’я та управління освіти і науки облдержадміністрації, Державної Міграційної служби, Державної податкової служби та Головного управління юстиції у Луганській області.
Цей семінар став продовженням комплексної роботи у напрямку роз’яснення основних положень антикорупційного законодавства, розпочатої Управлінням держслужби ще минулого року. Працівники кадрових служб, які щодня у ході своєї діяльності реалізують його на практиці, мали можливість задати свої запитання представникам тих органів, які безпосередньо залучені до проведення спеціальної перевірки. На всі запитання були надані вичерпні та обґрунтовані відповіді.
З огляду на необхідність надання оперативних роз’яснень щодо реалізації окремих етапів проведення спецперевірки учасників семінару було поінформовано про організацію роботи в Управлінні телефонної «гарячої лінії» з означених питань.