У рамках виїзного засідання комітету економічних реформ з питання «Про роль і завдання науки в розвитку економіки Луганської області» голова обласної державної адміністрації Володимир Пристюк ознайомився з інноваційними розробками вчених Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.
Як повідомляє центр зв’язків з громадськістю вузу, після закінчення виїзного засідання ректор університету професор Олександр Голубенко запросив главу облдержадміністрації та учасників зустрічі до Музею історії та досягнень університету, де до уваги гостей були представлені близько 20 наукових розробок. Ці інноваційні рішення виконані в необхідних сьогодні для підняття промисловості регіону областях: фізики, хімії, приладобудуванні, енергетики тощо.
Зокрема, серед представлених розробок вчених Технологічного інституту СНУ ім. В.Даля (м. Сєвєродонецьк) керівництво області зацікавили дві технології – «Газифікація вугілля в розплаві шлаку» і «Одностадійне виробництво водню в рідкому високотемпературному теплоносії», які дозволяють знизити споживання природного газу і нафти при переробці вугілля в рідкі та газоподібні продукти.
Враховуючи, що Луганська область є вуглевидобувним регіоном України, Інститут житлово-комунального господарства СНУ ім. В.Даля представив енергозберігаючий проект переходу котелень з використанням нових технологій спалювання вугілля.
Увагу керівництва області привернула розробка «Технологічні процеси отримання матеріалів і виробів методами порошкової металургії», метою якої є розробка високоефективних ресурсозберігаючих технологічних процесів виготовлення деталей машинобудування методами порошкової металургії; «Отримання порошків для виготовлення деталей методами порошкової металургії», метою якої є використання поновлюваних відходів промисловості в якості вихідних порошкових матеріалів при виготовленні деталей машинобудування з високими експлуатаційними і механічними властивостями.
Крім того, Володимир Пристюк високо оцінив науковий потенціал таких розробок, як «Перспективні передачі зчеплення для приводів машин», «Вирощування монокристалів напівпровідників», «Верстат для різання монокристалів кременя на пластини», «Виробництво контрольно-діагностичних приладів для металургійної промисловості України», «Імпульсний метод визначення корозійно-механічних пошкоджень і залишкового ресурсу устаткування», «Система забезпечення безпечної експлуатації залізничного транспорту» та інші.
Фото вузу
|