Студенти кафедри теорії та практики перекладу германських та романських мов Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля щорічно проходять виробничу перекладацьку практику в Луганській обласній молодіжній громадській організації інвалідів «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу – Схід» (ЛОМГО «АМІ – Схід»). Про це повідомляє центр зв’язків з громадськістю вузу.
Доцент, кандидат філологічних наук, завідувач кафедрою теорії та практики перекладу германських та романських мов Далівського університету Олександр Клименко зазначив, що щорічно близько двох десятків студентів кафедри ІІІ-V курсів навчання проходять виробничу практику в ЛОМГО «АМІ – Схід». Перед початком практики викладачі організовують для далівців короткий інструктаж, під час якого студенти вчаться правильно поводитися з людьми з обмеженими фізичними можливостями та тренуються в перекладі текстів, за тематикою пов’язаних з діяльністю «АМІ – Схід».
Під час проходження практики далівці перекладають тексти англійською мовою, наповнюють сайт інформацією та висвітлюють поточні заходи «АМІ – Схід». Окрім цього, студенти займаються волонтерською діяльністю в цій організації: хлопці та дівчата проводять безкоштовні надомні заняття з англійської, німецької та французької мов для дітей та молоді з обмеженими фізичними можливостями.
Як правило, студенти намагаються встигнути пройти виробничу практику саме в «АМІ – Схід» декілька разів. Наприклад, п’ятикурсники Олександра Перелигіна, Костянтин Калов, Олена Татаркіна, Аліна Дудник, Марія Потребич, Оксана Онушко, Наталія Гурова, Вікторія Бугаєва, В’ячеслав Гречишкін, Євген Мінка практикуються в перекладах на базі цієї громадської організації ще з третього курсу.
На думку Олександра Клименка, потяг далівців до співпраці з «АМІ – Схід» пов’язаний з їхнім бажанням допомагати людям: «Співпрацюючи з цією організацією, наші хлопці та дівчата вчаться бути толерантними, гуманно ставитися до всіх оточуючих людей, незважаючи на їхні фізичні особливості. Це – своєрідна школа життя, пройти яку важливо для кожної молодої людини».
Слід зазначити, що студенти-перекладачі співпрацюють з «АМІ – Схід» не тільки у період проходження практики, але й протягом навчального року. Далівці виступають професійними синхронними перекладачами на ділових зустрічах, семінарах, прес-конференціях. Найбільш активною в цьому плані є випускниця кафедри теорії та практики перекладу германських та романських мов СНУ ім. В.Даля Марія Сяба, яка вже впродовж п’яти років співпрацює з цією організацією та безоплатно надає допомогу її співробітникам.
Нагадаємо, що ЛОМГО «АМІ – Схід» створена в 2002 році, входить до складу Національної Асамблеї інвалідів України та Всеукраїнської Коаліції з захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю. Організація реалізує соціокультурні програми, направлені на інтеграцію до суспільства дітей та молоді з інвалідністю, проводить масштабні акції: «Рівні можливості пересування всім мешканцям Луганщини» та «Кожний має право на працю: партнерство заради покращення можливостей для зайнятості молоді з особливими потребами». Наразі «АМІ-Схід» об’єднує та координує діяльність 17 громадських організацій людей з особливими потребами, що функціонують на Луганщині.
|